IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUBG-PIB na Europejskim Forum Rolniczym w Jasionce Drukuj Email

28.03.18  W dniach 23-24 marca 2018 roku w Jasionce pod Rzeszowem, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena odbyło się Europejskie Forum Rolnicze. Otwarcia spotkania dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Minister przypomniał, że decyzje odnośnie przyszłości WPR podejmowane będą w tym roku w maju, w ramach Rady Europejskiej. Podkreślił też, że w zjednoczonej Europie nie może być dyskryminacji.

Więcej…
 
Raport dla Komisji Europejskiej w sprawie funkcji ekosystemowych gleb Drukuj Email

26.03.18  Ukazał się pierwszy raport z prac dla Komisji Europejskiej (DG-ENV) w ramach kontraktu „Providing support in relation to the implementation of the EU Soil Thematic Strategy”, w którym Instytut uczestniczy jako jeden z wykonawców. Raport „Mapping and Assessment of Ecosystems and their Services. Soil ecosystems” dotyczy przestrzennej zmienności i ewaluacji funkcji ekosystemowych gleb w Europie.

Więcej…
 
IUNG-PIB na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH 2018 Drukuj Email

20.03.18  Targi Kielce były organizatorem najważniejszego wydarzenia branży rolniczej w Polsce − Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej − AGROTECH, które odbyły się w dniach 16-18 marca 2017 roku. Targi AGROTECH odbyły się po raz 24. W tym roku honorowy patronat nad targami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Więcej…
 
Konferencja naukowa ”Innowacyjne rozwiązania wspierające produkcję chmielu zgodnie z zasadami integrowanej ochrony roślin” Email

13.03.18  W dniu 9 marca w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyła się konferencja pt. ”Innowacyjne rozwiązania wspierające produkcję chmielu zgodnie z zasadami integrowanej ochrony roślin”. Konferencję zorganizowano w ramach realizacji zadania 2.5 Programu Wieloletniego IUNG-PIB.

Więcej…
 
Konferencja „Program BIOSTRATEG - innowacje dla rolnictwa, leśnictwa i środowiska” Drukuj Email

28.02.18  W dniu 27 lutego 2017 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja „Program BIOSTRATEG - innowacje dla rolnictwa, leśnictwa i środowiska” podczas której zaprezentowano przykładowe rezultaty realizowanych projektów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 19 z 138