- Granty i projekty finansowane przez MEiN/NCN
- Projekty finansowane z NCBiR
- HORYZONT 2020
- Program Ramowy UE
- Projekty unijne
- Projekty POIR
- Współpraca międzynarodowa
- Badania na rzecz rolnictwa ekologicznego z dotacji MRiRW
- Informacja o badaniach na rzecz postępu biologicznego w produkcji roślinnej
- Projekty realizowane w ramach działania WSPÓŁPRACA
- Program „Inkubator Innowacyjności 4.0”
- HORYZONT EUROPA
- Premie na Horyzoncie 2
- Interreg Europa Środkowa
- Przedsięwzięcie pod nazwą „Granty na granty – promocja jakości IV (Horyzont Europa)”
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Linki do stron internetowych wybranych projektów:
Aktualności dotyczące projektów
- „Aktualizacja Programu azotanowego i INTER-NAW”. Szkolenie nr 6 – województwo małopolskieZapraszamy na szkolenie dot. aktualizacji Programu Azotanowego oraz INTER-NAW dedykowane doradcom rolniczym z woj. małopolskiego. Data szkolenia 19 września g. 11.00 – platforma ZOOM.
- Szkolenie nr 6 – małopolskie – Rolnictwo precyzyjne w kontekście racjonalnego nawożenia i badania SCh-RZapraszamy doradców rolniczych z woj. małopolskiego 19 września 2023 r. o godz. 8.30 na bezpłatne szkolenie zdalne na platformie ZOOM finansowane ze środków dotacji celowej na realizację zadań MRiRW. Szkolenie dot. m.in. precyzyjnego nawożenia i badań oferowanych przez stacje chemiczno-rolnicze.
- Spotkanie Living Lab w ramach programu ALL-ORGANICSerdecznie zapraszamy na spotkanie Living Lab, które organizujemy w ramach programu ALL-ORGANIC. Już 18 lipca spotykamy … Czytaj więcej.
- Regionalne warsztaty oceny potrzeb związanych z gospodarką glebami realizowane w ramach projektu PREPSOILW dniu 23 czerwca 2023 roku przedstawiciele Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy zorganizowali w ramach projektu PREPSOIL regionalne warsztaty oceny potrzeb związanych z gospodarowaniem glebami na obszarach poprzemysłowych. Warsztaty odbyły się w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach.
- Warsztaty współtworzenia regionalnej platformy innowacji – MainstreamBIO1 maja w IUNG-PIB odbyły się pierwsze warsztaty współtworzenia regionalnej platformy innowacji (Multi-actor Innovation Platform – MIP) w ramach projektu MainstreamBIO. Seria warsztatów organizowanych w każdym z krajów partnerskich projektu ma na celu utorowanie drogi do rozwoju innowacyjnych usług wsparcia biogospodarki na obszarach wiejskich.
- IUNG-PIB na Krajowych Dniach Pola w Sielinku„Rolnictwo Innowacyjne”, pod takim hasłem w dniach 3-5 czerwca 2023 roku odbyły się Krajowe Dni Pola w Sielinku. Gospodarzem imprezy, był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
- Próba wykorzystania aerostatu do monitorowania upraw w RZD IUNG-PIB Grabów n. Wisłą23 maja 2023 r. na polach Rolniczego Zakładu Doświadczalnego IUNG-PIB w Grabowie nad Wisłą przeprowadzono testy operacyjne aerostatu (balonu) na uwięzi, wyposażonego w specjalistyczny system obrazowania wielospektralnego.
- Ruszył nowy projekt w ramach Programu Interreg Europa ŚrodkowaProjekt BIOECO-UP realizowany w ramach programu Interreg Central przyczyni się do rozwoju biogospodarki o obiegu zamkniętym … Czytaj więcej.
- Trzecie warsztaty on-line AgroFossilFree – 26 V 2023 r.Zapraszamy do rejestracji na trzecie warsztaty on-line w projekcie AgroFossilFree.
- Udany start projektu Carbon Farming CEMalownicze miasto Bled w Słowenii było gospodarzem spotkania inauguracyjnego projektu Carbon Farming CE, które odbyło się … Czytaj więcej.