Hala wegetacyjna IUNG-PIB

Wizyta edukacyjna studentów z Państwowej Wyższej Szkoły im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

26 maja 2021 r. miała miejsce wizyta studentów, pod opieką dr. Daniela Rogozińskiego z Zakładu Rolnictwa Państwowej Wyższej Szkoły im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Celem wizyty było podniesienie kompetencji studentów, którzy podjęli naukę na kierunku rolnictwo. W programie znalazło się m.in. przedstawienie obiektów doświadczalnych i infrastruktury znajdujących się w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Grabowie, w tym:

Po przejeździe do Puław dr Marta Wyzińska z Zakładu Uprawy Roślin Zbożowych zaprezentowała studentom doświadczenia wazonowe realizowane w Hali Wegetacyjnej przy ul. Krańcowej 8.

Ostatnim punktem wizyty była prezentacja doświadczeń poletkowych i lizymetrów znajdujących się na terenie Osady Pałacowej przy ul. Czartoryskich 8, której dokonał inż. Dominik Lipski z Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów.

Nad organizacją i dokumentacją wizyty czuwali pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB: mgr Piotr Safader i dr Monika Kowalik.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content