Aktualności

List zespołu ds. koordynacji i wsparcia zarządzania w projekcie EJP SOIL
Realizujemy już blisko 2 lata projekt EJP SOIL. Ten rok znów był bardzo intensywny. Pomimo bardzo trudnych warunków spowodowanych przez COVID, poczyniliśmy znaczne postępy. Jesteśmy bardzo dumni, że tak wielu z Państwa jest zaangażowanych w podsumowania, działania w ramach pakietów roboczych, wizyty naukowców, szkoły doktoranckie i projekty badawcze.

Życzenia Bożonarodzeniowe
Zdrowych, wesołych, rodzinnych i pełnych odpoczynku Świąt Bożego Narodzenia życzą Dyrekcja i Pracownicy IUNG-PIB

Plan Równości Płci – Gender Equality Plan dla IUNG-PIB opracowany
Pod koniec 2021 r. przedstawiamy Państwu finalną wersję Plan Równości Płci IUNG-PIB. Dokument został wypracowany przy aktywnym włączeniu różnych grup pracowników Instytutu.

Informacje dot. studiów podyplomowych ROLNICTWO EKOLOGICZNE – sesja SEMESTR 1
Uprzejmie informujemy, że w aktualnościach strony studiów podyplomowych ROLNICTWO EKOLOGICZNE realizowanych na zamówienie ARiMR pojawiły się istotne informacje dla uczestników studiów.

Konsultacje przepisów UE dotyczących nawozów CE
W imieniu MRiRW zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w publicznych konsultacjach nowych regulacji dotyczących nawozów CE. Okres nadsyłania opinii 10 Grudnia 2021 – 14 Stycznia 2022 (północ czasu brukselskiego).

Nagrody MRiRW za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie
Z radością informujemy, że do naszego Instytutu wpłynęły 2 decyzje Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie.
2 nagrody za tematy opracowań wdrożonych do praktyki rolniczej:
„Opracowanie i wdrożenie nowego systemu mikroelementowego doradztwa nawozowego w Polsce” oraz „Adaptacja gospodarki wodnej w rolnictwie do zmieniającego się klimatu”.

Doktorat Honoris Causa dla Profesora Andrzeja Koteckiego
W dniu 15 listopada 2021 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie miała miejsce uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Andrzejowi Koteckiemu, profesorowi

5 grudnia Światowy Dzień Gleby pn.”Zatrzymać zasolenie gleb, zwiększyć produkcyjność gleb”
W dniu wczorajszym obchodzony był Światowy Dzień Gleby. Jest to bardzo ważne wydarzenie, które ma przybliżyć światowej społeczności rolę gleb. Gleby pełnią wiele funkcji i świadczą usługi ekosystemowe dla ludzi zapewniając im materiały i surowce do dostatniego życia oraz warunkują wolność działania. Znaczenie gleb zostało docenione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, która w opublikowanych Celach Zrównoważonego Rozwoju zawarła odniesienie do potrzeby ochrony światowych zasobów glebowych.
Światowy Dzień Gleby jest też okazją do przekazania radosnej informacji, która ma związek z działalnością naukową śp. pani prof. dr hab. Aliny Kabaty-Pendias. W bieżącym roku Europejska Unia Nauk o Ziemi (European Geosciences Union) zatwierdziła medal, któremu patronuje Pani Profesor