Warsztaty „Doskonalenie uprawy międzyplonów jako praktyki rolnictwa węglowego”

W dniu 05 listopada 2025 r. w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyły się warsztaty pt.  „Doskonalenie uprawy międzyplonów jako praktyki rolnictwa węglowego”. Warsztaty były współorganizowane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach i Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji zadania 2.5 w Dotacji Celowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Otwarcia warsztatów dokonał  Dyrektora PODR w Boguchwale mgr inż., Zbigniew Micał, który podkreślił znaczenie współpracy z instytucjami naukowymi, w tym zwłaszcza wieloletnią współpracę z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach, w przekazywaniu wiedzy dla szerokiej praktyki rolniczej. W spotkaniu uczestniczyli doradcy PODR w Boguchwale i rolnicy z rejonu Podkarpacia. W ramach warsztatów przedstawiono następujące referaty przygotowane przez pracowników naszego Instytutu i PODR w Boguchwale. Tematyka warsztatów cieszyła się dużym zainteresowaniem o czym świadczy liczba osób uczestniczących w tym wydarzeniu (50 osób) oraz ciekawa dyskusja uczestników z wykładowcami. Zainteresowanie tematyką związaną z rolnictwem węglowym i uprawą międzyplonów wynika z coraz większej świadomości rolników o konieczności stosowania tego rodzaju upraw w swoich gospodarstwach. Dużą zachętę stanowią dopłaty ARiMR, zwłaszcza wprowadzony w ostatnich latach ekoschemat „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” umożliwiający uzyskanie dodatkowych środków finansowych za realizację praktyki „Międzyplony ozime lub wsiewki śródplonowe” polegającej na siewie międzyplonów ozimych lub utrzymaniu wsiewek śródplonowych w określonym terminie. Warsztaty były dobrą okazją do zapoznania uczestników z bardzo aktualną tematyką dotyczącą rolnictwa węglowego,  a w szczególności uprawy i znaczenia międzyplonów we współczesnym rolnictwie oraz zwiększenia transferu wiedzy z nauki do praktyki rolniczej. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom za udział i duże zainteresowanie problematyką warsztatów oraz pracownikom z IUNG-PIB Puławy i PODR w Boguchwale za bardzo dobre zrealizowanie tego przedsięwzięcia. W imieniu organizatorówdr hab. Alicja SułekKierownik zadania 2.5

Szkolenie pt. Wilgotność gleby i mikroorganizmy – zależności, wyzwania, możliwości

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w szkoleniu finansowany ze środków dotacji celowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – zadanie 1.9 „Monitoring mikrobiologiczny gleb uprawnych z terenów popowodziowych – bezpieczeństwo, żyzność, bioróżnorodność”.Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej w dniu 20 listopada 2025 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bożkowie (woj. dolnośląskie). W załączeniu agenda szkolenia.

Warsztaty „Doskonalenie uprawy międzyplonów jako praktyki rolnictwa węglowego”

W dniu 28 października 2025 r. w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego, oddział Poświętne odbyły się warsztaty pt. „Doskonalenie uprawy międzyplonów jako praktyki rolnictwa węglowego”. Warsztaty były współorganizowane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach i Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poświętnem. Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji zadania 2.5 w Dotacji Celowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu uczestniczyli doradcy MODR i rolnicy z rejonu Mazowsza. W ramach warsztatów przedstawiono następujące referaty przygotowane przez pracowników naszego Instytutu: Tematyka warsztatów cieszyła się dużym zainteresowaniem o czym świadczy liczba osób uczestniczących w tym wydarzeniu (50 osób) oraz ciekawa dyskusja uczestników z wykładowcami. Zainteresowanie tematyką związaną z rolnictwem węglowym i uprawą międzyplonów wynika z coraz większej świadomości rolników o konieczności stosowania tego rodzaju upraw w swoich gospodarstwach. Dużą zachętę stanowią dopłaty ARiMR, zwłaszcza wprowadzony w ostatnich latach ekoschemat „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” umożliwiający uzyskanie dodatkowych środków finansowych za realizację praktyki „Międzyplony ozime lub wsiewki śródplonowe” polegającej na siewie międzyplonów ozimych lub utrzymaniu wsiewek śródplonowych w określonym terminie. Warsztaty były dobrą okazją do zapoznania uczestników z bardzo aktualną tematyką dotyczącą rolnictwa węglowego,  a w szczególności uprawy i znaczenia międzyplonów we współczesnym rolnictwie oraz zwiększenia transferu wiedzy z nauki do praktyki rolniczej. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom za udział i duże zainteresowanie problematyką warsztatów oraz pracownikom z IUNG-PIB Puławy i MODR w Poświętnem za bardzo dobre zrealizowanie tego przedsięwzięcia. W imieniu organizatorówdr hab. Alicja SułekKierownik zadania 2.5

Konkurs na stanowisko adiunkta (R2)w Zakładzie Gleboznawstwa i Analiz Środowiskowych

Dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i GleboznawstwaPaństwowego Instytutu Badawczego Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym oraz Zarządzeniem Nr 020-33/2025 ogłasza konkurs na stanowiskoadiunkta (R2)w Zakładzie Gleboznawstwa i Analiz Środowiskowych Nazwa i opis stanowiska z uwzględnieniem europejskiej klasyfikacji: Recognised Researcher (R2) naukowiec posiadający stopień naukowy doktora Profil dotyczy osób, niebędących w pełni samodzielnymi pracownikami naukowymi. Zakres prac badawczych Warunki, jakie powinien spełniać kandydatWymagania konieczne: Mile widziane: Pracowników IUNG-PIB  nie obowiązuje składanie dokumentów wymienionych w pkt 4, 6,7 Perspektywy rozwoju zawodowego: Wynagrodzenie pracownika zatrudnionego na stanowisku adiunkta: Forma, termin i miejsce składania dokumentów: Wymagane dokumenty należy przesłać pocztą  z dopiskiem „konkurs na stanowisko adiunkta”  na adres Instytutu (Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy, 24-100 Puławy, ul. Czartoryskich 8 lub złożyć osobiście w kadrach Instytutu od poniedziałku do piątku w godzinach 700-1500 bądź elektronicznie na adres mailowy : kadry@iung.pulawy.pl w terminie do 07.01.2026r. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 2 tygodnie po zakończeniu postępowania konkursowego. Instytut może zatrudnić pracownika już od 01-go dnia miesiąca następującego po ogłoszeniu wyników konkursu. Informuję, że Instytut wdrożył i utrzymuje standardy Europejskiej Karty Naukowca i zasady Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych oraz politykę OTMR, zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Komisji Europejskiej. Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych osoby uczestniczącej w postępowaniu  kwalifikacyjnym Nawiązując do treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – (Dz.U. UE.L 119 z 04.05.2016, str. 1 oraz Dz. Urz. UE L 127 z 23.05.2018 str. 2 dalej „Rozporządzenie” ) Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach informuje, że:

Nowa książeczka „Rolnictwo przyszłości. Jak technologia i natura łączą siły”

Z przyjemnością informujemy o wydaniu książeczki „Rolnictwo przyszłości. Jak technologia i natura łączą siły” 🌾🤖 To publikacja przybliżająca ideę rolnictwa ekologicznego, w którym innowacyjne technologie – roboty, drony i systemy rolnictwa 4.0 – współpracują z naturą, by tworzyć bardziej zrównoważoną, efektywną i przyjazną środowisku przyszłość. 🌍💡 📖 Książeczka została opracowana jako jedno z działań w ramach projektu:„Uprawy polowe metodami ekologicznymi: badania w zakresie podnoszenia efektywności i wydajności w ekologicznej uprawie roślin rolniczych, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań zastępujących praktyki i środki produkcji niedozwolone w produkcji ekologicznej.Oszacowanie możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii rolnictwa 4.0, w tym robotów rolniczych, jako wsparcia krótkich łańcuchów dostaw w warunkach rolnictwa ekologicznego.” dofinansowanego ze środków budżetu Państwa. 🌾 Rolnictwo przyszłości zaczyna się dziś – łączymy siły natury i technologii dla lepszego jutra! #RolnictwoPrzyszłości #EkologiczneUprawy #Rolnictwo4_0 #InnowacjeWRolnictwie #DronyIRoboty #ZrównoważonyRozwój #DotacjaEkologiczna Darmowa książeczka będzie dostępna w Sklepie RZD Kępa Puławy.

Pamiętamy – Święto Zmarłych

Wspominamy tych, których już z nami nie ma Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas pamięci, wdzięczności i modlitwy. Szanowni Państwo, w dniach 1 i 2 listopada przywołujemy pamięć wszystkich bliskich nam Osób, także Koleżanek, Kolegów oraz Współpracowników. Tych wszystkich, którzy jeszcze niedawno byli wśród nas, wspierali nas swoim doświadczeniem zawodowym i życiowym oraz zwykłą ludzką serdecznością. Zachowajmy Ich w życzliwej pamięci! Póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemyCarlos Ruiz Zafón, „Cień wiatru”   Od 1 listopada 2024 r. odeszli od nas aktualni i emerytowani Pracownicy IUNG-PIB oraz RZD: dr inż. Edward Ślusarczyk Zbigniew Jakubowski Marian Szewczyk Marianna Górska dr Ewa Zinkiewicz prof. dr hab. Jerzy Borowiecki Anna Nakonieczna Andrzej Perzyński Czesław Pietruch Józef Kramm Bonifacy Środecki Teofil Welka Wszyscy Oni zasłużyli na pamięć i szacunek. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Dyrekcja i Rada Naukowa IUNG-PIB

Informacja o stanie upraw z Rolniczych Zakładów Doświadczalnych IUNG-PIB za wrzesień 2025

RZD Błonie-Topola - siew pszenicy ozimej

RZD Baborówko. We wrześniu suma opadów wyniosła 25,2 mm, natomiast od początku roku do września 376,2 mm. Średnia dobowa temperatura we wrześniu wyniosła 15,4 ºC, minimalna 2,8 ºC a maksymalna 29,3 ºC. W porównaniu do średniej wieloletniej, wrzesień był cieplejszy o prawie 2°C, jednak opady były znacznie niższe od normy. W ubiegłym roku zbiór kukurydzy rozpoczął się jeszcze we wrześniu, a w tym roku najbardziej prawdopodobny termin to połowa października. Po zebranej kukurydzy planowany jest siew pszenicy ozimej. W rzepaku ozimym zastosowano zabieg zwalczania chwastów i samosiewów oraz szkodników. Ostatnia dekada września to w większości słoneczna i wietrzna pogoda sprzyjająca dojrzewaniu kukurydzy. RZD Błonie-Topola. Tegoroczny wrzesień zapisał się w historii jako miesiąc ciepły z maksymalną temperaturą sięgającą 29 ºC. Miesięczna suma opadów wyniosła 61 mm, a wrześniowe deszcze znacząco poprawiły stan wegetacji buraków cukrowych oraz kukurydzy. Miesiąc rozpoczął się od wykonania orki pod planowane zasiewy zbóż, zaś 20 września rozpoczęto zasiewy zbóż ozimych na powierzchni 40 ha. Korzystne warunki pogodowe sprawiły, że już po 7 dniach rozpoczęły się wschody pszenicy. Pozostała część zbóż ozimych zostanie wysiana po zbiorze buraka cukrowego oraz kukurydzy. RZD Borusowa. W pierwszych dniach września utrzymywał się brak opadów, a gleba była bardzo przesuszona, co powodowało trudności w przygotowaniu pól po siew rzepaku ozimego. Gdy tylko pojawiły się opady deszczu przystąpiono do uprawy i siewu rzepaku. Bezpośrednio po siewie wykonano zabieg herbicydowy. Głównym powodem opóźnienia siewu był planowany oprysk przeciw chwastom – wykonanie zabiegu na nadmiernie przesuszoną glebę byłoby mało skuteczne, a ponadto w takich warunkach wschody rzepaku mogłyby być słabe. Opady deszczu nie były duże, przy jednocześnie wysokiej temperaturze, przez co ziemia szybko się przesuszyła. Na polu gdzie wysiano rzepak bezpośrednio po opadach wschodził on dobrze, natomiast siany kilka dni później był już w gorszej kondycji (słabe, nierówne wschody). Wysokie temperatury miały również niekorzystny wpływa na buraki cukrowe. Mimo trzykrotnego oprysku, liście zostały silnie porażone przez chwościka. Planowany późniejszy zbiór buraków na pewno przyczyni się jeszcze do zwiększenia masy korzeniowej. Zasiana mieszanka poplonowa rośnie dość dobrze pomimo braku opadów. Pod koniec miesiąca rozpoczęto orkę siewną pod pszenicę ozimą, z nadzieją na większe opady i lepsze warunki do dalszych prac polowych. RZD Grabów. Z początkiem września rozpoczęto zbiór kukurydzy na kiszonkę. Zebrane zostało ponad 600 ton zielonki z 12 hektarów. Koszenie i transport do pryzmy wykonała firma zewnętrzna. Natomiast rozłożenie i ugniatanie wykonują co roku pracownicy Zakładu dostępnym sprzętem. Całe przedsięwzięcie trwało 8 godzin. Po zbiorze kukurydzy rozpoczęto przygotowania pól pod siew zbóż ozimych. W tym roku na części pól zostało wykonane głęboszowanie na głębokość 40 – 50 cm mające na celu spulchnienie, napowietrzenie gleby oraz zerwanie podeszwy płużnej. Następnie wykonana została orka i wysiew nawozów wieloskładnikowych zawierających azot, fosfor i potas. Do końca września udało się zasiać jęczmień i pszenżyto. Połowa planowanej pszenicy zostanie wysiana z początkiem października, a połowa po zbiorze kukurydzy na ziarno czyli pod koniec miesiąca. We wrześniu rozpoczął się remont dachu na pracowni działu doświadczalnego. Jest to pierwszy etap prac remontowych planowanych do wykonania w najbliższym czasie, który ma na celu poprawę wizerunku Zakładu oraz poprawę komfortu prowadzonych spotkań i konferencji dla doradców i rolników w ramach współpracy z CDR w Radomiu. W ramach remontu zostanie usunięte stare pokrycie z eternitu oraz wymieniona cała więźba dachowa. Całość dachu zostanie pokryta blachą dachową, a strop zostanie dodatkowo docieplony wełną mineralną. RZD Kępa Puławy. Wrzesień upłynął pod znakiem intensywnych prac. Miesiąc rozpoczął się od zbioru chmielu, podczas którego po raz pierwszy wykorzystano nowy kombajn chmielowy. Równocześnie na polach produkcyjnych przeprowadzone zostało nawożenie i uprawa przedsiewna. W gospodarstwach w Puławach, Osinach i Pulkach zasiano rzepak ozimy. Na polach po zbożach, gdzie wcześniej zbelowano i zebrano słomę, wykonano uprawę ścierniskową. Z pól produkcyjnych zebrano również buraki cukrowe oraz ziemniaki. Obecnie trwają przygotowania do siewu zbóż ozimych – prowadzone są prace nad przygotowaniem pól oraz materiału siewnego. We wrześniu pracownicy Rolniczego Zakładu Doświadczalnego „Kępa” uczestniczyli w IV Kongresie Nauk Rolniczych, który odbył się w Puławach. Poza udziałem w wykładach oraz pokazach, mieli możliwość promocji produktów z firmowego sklepu – pochodzących z upraw w gospodarstwie jaki i od lokalnych dostawców. Zorganizowali ponadto małą degustację, która cieszyła się dużym powodzeniem. 27 września w gospodarstwie w Puławach powitano jesień i otwarto sady. Podczas festynu z tej okazji można było samodzielnie zbierać ziemniaki oraz jabłka. Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo ludzi, co bardzo cieszy. Sady pozostają otwarte, a klienci nadal chętnie korzystają z możliwości zbioru jabłek. RZD Werbkowice. We wrześniu zakończono zbiór słomy, co zamknęło kolejny etap prac żniwnych. Rośliny słonecznika wciąż pozostają zielone, co opóźnia planowany termin zbioru. Wpływ na to mają zarówno warunki pogodowe, jak i specyfika tegorocznego sezonu wegetacyjnego. Stan plantacji buraków cukrowych oceniany jest jako dobry. W ostatnim czasie wykonano zabiegi ochrony fungicydowej, które mają na celu zabezpieczenie upraw przed chorobami grzybowymi. Zbiór buraków planowany jest na drugą połowę listopada. W przypadku kukurydzy obecny układ pogodowy sprzyja jej dojrzewaniu. Mimo to rośliny nadal pozostają w dużym stopniu zielone. Na pastwiskach wciąż prowadzony jest wypas krów, a równocześnie kontynuowany jest zbiór trzeciego pokosu traw przeznaczonych na sianokiszonkę. Dodatkowo w gospodarstwie prowadzone jest doświadczenie polegające na wypasie owiec i bydła na stanowiskach porośniętych barszczem Sosnowskiego. RZD Wielichowo. Wrzesień w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Wielichowie był miesiącem pogłębiającej się suszy. Pomimo bardzo małych opadów deszczu występowały silne wiatry, które przesuszały glebę. We wrześniu wykonano orki przedsiewne pod oziminy. Ponadto czyszczono i zaprawiano do siewu żyto, jęczmień, pszenżyto i pszenicę. Rozpoczęto siewy ozimin – jęczmienia i żyta. RZD Wierzbno. Wrzesień to okres wzmożonych prac agrotechnicznych związanych z przygotowaniem stanowisk pod siew zbóż ozimych oraz nawożeniem przedsiewnym. Warunki pogodowe w minionym miesiącu w gospodarstwie były korzystne dla realizacji zaplanowanych zabiegów polowych. Umiarkowane temperatury oraz regularne opady deszczu zapewniły odpowiedni poziom uwilgotnienia gleby, co stworzyło sprzyjające warunki do siewu. W przypadku utrzymania się podobnych warunków atmosferycznych prognozowane są dobre i wyrównane wschody. Struktura zasiewów zbóż ozimych w sezonie 2025/2026 przedstawia się następująco: Z uwagi na niekorzystną sytuację cenową na rynku zbóż, podjęto decyzję o ograniczeniu powierzchni przeznaczonej pod żyto hybrydowe, które wysiane zostało wyłącznie na stanowiskach o wyższej bonitacji. Pozostały areał, charakteryzujący się niższym

Szkolenie „Sorgo – czy warto je uprawiać”

W dniu 16 października 2025 roku w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Zootechniki PIB  w Pawłowicach (woj. wielkopolskie) odbyło się  spotkanie, poświęcone uprawie i wykorzystaniu sorga. Spotkanie składało się z dwóch części – szkolenia pt. „Sorgo – czy warto je uprawiać?” i pokazu polowego  pt. „Promocja odmian sorga z PZPK”. Organizatorami wydarzenia byl: Polski Związek Producentów Kukurydzy, Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny w Pawłowicach oraz Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA Sp. z o.o. Wydarzenie zrealizowano w ramach kampanii promocji europejskich odmian kukurydzy oraz sorga „SustainableSeedsEU”. Na zaproszenie organizatorów dr Jolanta Bojarszczuk przedstawiła referat pt.: „Wybrane aspekty uprawy sorga” i przybliżyła najważniejsze zagadnienia dotyczące uprawy tego gatunku,  m.in.: warunki agro-klimatyczne i glebowe, potrzeby nawozowe, normy wysiewu i możliwości ochrony oraz warunków zbioru. Po części wykładowej wszyscy udali się na poletka pokazowe ZD w Pawłowicach, gdzie zaprezentowano 16 odmian sorga 4 firm hodowlano-nasiennych i dystrybucyjnych: Agro Seed, KWS, Lidea i RAGT.

4-ty Europejski Kongres Sorgo oraz wyjazd studyjny – Uprawa sorgo w Europie

W dniach 6-7 października 2025 w Budapeszcie odbył się wyjazd studyjny poświęcony tematyce sorgo. W czasie spotkania omówiony został przegląd badań nad węgierskimi uprawami i wpływem zmian klimatycznych na strukturę zasiewów. Ponadto przedstawiona została prezentacja sektora nasiennego na Węgrzech oraz dyskusja i wymiana doświadczeń na temat rolnictwa i sorgo pomiędzy delegacjami z Polski, Rumunii i Węgier. Podjęto próbę oceny perspektyw uprawy tego gatunku. Podczas wyjazdu studyjnego odbyła się wizyta w gospodarstwie i na polu z uprawą sorgo oraz wizyta w Grupie BonaFarm-Babolna Feed Ltd. W dniach 8-9 października 2025 roku w Budapeszcie odbył się 4-ty Europejski Kongres Sorgo pt.: „We have 1001 reasons to invest in sorghum”, zorganizowany przez Sorghum ID i FNPSMS (the French National Federation for Maize and Sorghum Seed Production). Kongres był okazją do wymiany doświadczeń z zakresu możliwości uprawy sorgo w krajach Europy i na świecie. W spotkaniu wzięło udział 240 uczestników z ponad 20 krajów. Uczestniczyły w nim firmy nasienne, producenci, naukowcy oraz przedsiębiorcy. Na Kongresie dr Jolanta Bojarszczuk przedstawiła poster pt.: The possobility of sorgum cultivation in Poland.

Konkurs na stanowisko asystenta w Zakładzie Nawożenia i Zarządzania Składnikami Pokarmowymi

Dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i GleboznawstwaPaństwowego Instytutu Badawczego Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym oraz ZarządzeniemNr 020-32/2025 ogłasza konkurs na stanowisko asystentaw Zakładzie Nawożenia i Zarządzania Składnikami Pokarmowymi Nazwa i opis stanowiska z uwzględnieniem europejskiej klasyfikacji: First Stage Researcher (R1) Profil ten obejmuje osoby prowadzące badania naukowe pod nadzorem w uniwersytetach badawczych lub instytutach badawczych. Dotyczy kandydatów do chwili uzyskania przez nich stopnia naukowego doktora, lubRecognised Reseacher (R2) pracownik naukowy posiadający stopień naukowy magistra lub doktora. Profil dotyczy osób niebędących w pełni samodzielnymi pracownikami naukowymi. Zakres prac badawczych Warunki, jakie powinien spełniać kandydat:Wymagania obowiązkowe: Dodatkowe umiejętności przydatne na stanowisku: Perspektywy rozwoju zawodowego:Asystent może awansować na stanowisko adiunkta po spełnieniu poniższych warunków: Adiunkt może awansować na stanowisko profesora instytutu po spełnieniu poniższych warunków:Kryteria dla kandydatów posiadających stopień doktora habilitowanego: Kryteria dla kandydatów posiadających stopień doktora: Wynagrodzenie pracownika zatrudnionego na stanowisku asystenta: Wymagane dokumenty: Forma, termin i miejsce składania dokumentów: Wymagane dokumenty należy przesłać pocztą na adres: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy ul. Czartoryskich 8 24-100 Puławy z dopiskiem: „kadry – aplikacja na stanowisko” lub złożyć osobiście w kadrach Instytutu, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 700-1500 bądź elektronicznie na adres mailowy: kadry@iung.pulawy.pl w terminie do 28.12.2025r. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 2 tygodnie po zakończeniu postępowania konkursowego. Wyniki konkursu i zatrudnienie: Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych osoby uczestniczącej w postępowaniu  kwalifikacyjnym Nawiązując do treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – (Dz.U. UE.L 119 z 04.05.2016, str. 1 oraz Dz. Urz. UE L 127 z 23.05.2018 str. 2 dalej „Rozporządzenie” ) Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach informuje, że:

Uprzejmie informujemy, że ze względu na prace konserwacyjne, od godz. 12.00 w dniu 31.01.2025 r., do godz. 12.00 w dn. 3.02.2025 r. nie będziemy mieć możliwości odbierania przesyłek wysłanych do IUNG-PIB poprzez ePUAP. Bardzo prosimy o przesyłanie w tym okresie korespondencji za pośrednictwem poczty elektronicznej, bądź poprzez usługę eDoręczenia.
Przepraszamy za niedogodności.

Dzień wolny!

Informujemy, że dzień
5 czerwca 2026r. jest dniem wolnym w Instytucie.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content