Aktualności

Warsztaty 17 maja 2021 – Projekt NUTRIMAN i wykorzystanie kompostów
Głównym celem warsztatów zatytułowanych „Projekt NUTRIMAN i wykorzystanie kompostów” jest przedstawienie wyników projektu badawczego NUTRIMAN oraz produktów nawozowych powstałych z odpadów zielonych zgodnie z tj. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1009 z dnia 5 czerwca 2019 r., które będzie obowiązywać od 16.06.2022 r.

Zawiadomienie o obronie pracy doktorskiej mgr inż. Agaty Witorożec
Dyrektor i Rada Naukowa Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach zawiadamiają, że w dniu 28 kwietnia 2021 roku o godz. 9.00 w Sali Konferencyjnej IUNG-PIB w Puławach odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Agaty Witorożec z dziedziny nauk rolniczych, dyscyplina rolnictwo i ogrodnictwo, pt. „Ocena efektów produkcyjnych i środowiskowych nawożenia pofermentem roślin przeznaczonych do produkcji biogazu”

Informacja o stanie upraw za miesiąc marzec z Rolniczych Zakładów Doświadczalnych IUNG-PIB
Miesiące marzec był okresem o dużym zaawansowaniu prac agrotechnicznych w produkcji roślinnej. Postęp prac polowych był związany z położeniem geograficznym poszczególnych Zakładów oraz ich warunkami środowiskowymi. Natomiast w większości RZD ten czas był efektywnie wykorzystywany na nawożenie ozimin i wysiew roślin jarych.

Najnowsze osiągnięcia krajowej hodowli chmielu – prezentacja w ramach realizacji dotacji celowej
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją „Najnowsze osiągnięcia krajowej hodowli chmielu” przygotowanej przez pracowników Zakładu Hodowli i Biotechnologii
Roślin w ramach podzadania 5.3 dotacji celowej MRiRW.

Warsztaty NUTRIMAN 7 maja 2021 r.
Głównym celem warsztatów zatytułowanych „Projekt NUTRIMAN i nowe europejskie prawodawstwo dotyczące produktów nawozowych wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu” jest przedstawienie wyników projektu badawczego NUTRIMAN oraz poinformowanie o nowych europejskich przepisach dotyczących nawozów pochodzących z odzysku tj. Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1009 z dnia 5 czerwca 2.019 r., które będzie obowiązywać od 16.06.2022 r.

Informacja za miesiąc styczeń i luty z Rolniczych Zakładów Doświadczalnych IUNG-PIB
Miesiące styczeń i luty są okresem o minimalnym obciążeniu pod względem wykonywanych prac polowych w produkcji roślinnej. Natomiast w większości RZD ten czas jest efektywnie wykorzystywany na bieżące prace i przygotowania do nowego sezonu wiosennego. W gospodarstwach czas zimy jest przeznaczony głównie na prace konserwatorskie i remontowe. W tym okresie dokonuje się zakupu nawozów mineralnych i środków ochrony roślin, sprzedaży zboża oraz przygotowania materiału siewnego. Okres zimy to także czas przygotowań do prowadzenia doświadczeń polowych.

IUNG-PIB został Członkiem Porozumienia Akademickich Centrów Transferów Technologii (PACTT)
IUNG-PIB został Członkiem Porozumienia Akademickich Centrów Transferów Technologii (PACTT) Z radością dzielimy się z Państwem informacją, że IUNG-PIB został przyjęty do Porozumienia Akademickich Centrów Transferów

„Zielony Ład – w kierunku rolnictwa ekologicznego, czy ekologizacji rolnictwa?”
„Zielony Ład – w kierunku rolnictwa ekologicznego, czy ekologizacji rolnictwa?” – pod takim tytułem odbyło się seminarium online organizowane dnia 19 marca 2021 r. przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.