Dożynki Powiatu Puławskiego w Baranowie

W ostatnią niedzielę sierpnia w Baranowie odbyły się Dożynki Powiatu Puławskiego. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Prezydent RP Andrzej Duda oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną w kościele parafialnym. Po mszy w barwnym korowodzie, delegacje z poszczególnych gmin przemaszerowały ulicą Puławską na błonia, gdzie przy licznie zgromadzonej publiczności odbyła się część oficjalna uroczystości, a w niej m.in. rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych, który jest stałym punktem programu obchodów Święta Plonów. Tegorocznymi laureatami zostali: w kategorii wieniec tradycyjny  –  Stowarzyszenie „Zagrody Razem” gm. Żyrzyn, zaś w kategorii wieniec współczesny –  Koło Gospodyń Wiejskich „Strażacy Razem” gm. Żyrzyn. Jak co roku wyróżniającym się rolnikom wręczone zostały odznaczenia –  Zasłużony dla Rolnictwa oraz nagrody Starosty Puławskiego.  Dożynki to także czas zabawy, występów grup artystycznych. Na scenie w Baranowie zgromadzonych gości bawiły m.in. Puławska Orkiestra Dęta, Bystre Babki z Wąwolnicy, Duet Saksofonowy z Końskowoli, Zespół Kalina z Markuszowa, a także zespoły Masters i ZajeFajni. 

W wydarzeniu uczestniczyło wiele instytucji z otoczenia rolnictwa w tym: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi – Centralna Biblioteka Rolnicza w Puławac. Święto plonów w Baranowie to również dobra okazja do promocji działalności naukowo-badawczej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Na liczną grupę uczestniczących w wydarzeniu gości czekało stoisko oraz przedstawiciele Działu Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB z bogatą ofertą wydawniczą, ofertą projektową (m.in. EJP SOIL, BIOEASTsUP, NUTRIMAN) i szkoleniową oraz prezentacją zadań realizowanych w ramach dotacji celowej.

/RS, MK, MB/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content