BIO EAST SUP

BIOEASTsUP, 8 grudnia 2021 r. – zaproszenie do dyskusji nt. biogospodarki w przedsiębiorstwach

Przedsiębiorstwa zorientowane na przekształcanie materiałów pochodzenia biologicznego w produkty i usługi nadające się do wykorzystania są sercem biogospodarki i stanowią świeżą alternatywę dla podejścia gospodarczego opartego na paliwach kopalnych. W ramach tego wydarzenia zaprezentowane zostaną firmy rozpoczynające działalność i będące na wczesnym etapie rozwoju, które:

  1. przekształcają bioodpady w produkty użytkowe,
  2. dostarczają nowe, zrównoważone środowiskowo rozwiązania biznesowe w zakresie skażenia wody pochodzącej ze spływów z gospodarstw rolnych oraz
  3. wdrażają procesy oparte na mikrobiologii, takie jak produkcja witaminy B12 z serwatki odpadowej pochodzącej z przemysłu mleczarskiego.

Te trzy studia przypadków będą stanowić tło do interaktywnej dyskusji na temat tego, jak wprowadzić biogospodarkę w życie w Państwa firmach i zaoferować podejście zorientowane na zrównoważony rozwój, przynoszące korzyści społeczeństwu.

Przedstawiciele Citrion, greckiej firmy non-profit zajmującej się biogospodarką, irlandzkiego PhytoTowel oraz słoweńskiej organizacji ACIES BIO zajmującej się badaniami kontraktowymi w dziedzinie biotechnologii opowiedzą o swoich firmach i podzielą się z uczestnikami wyzwaniami i barierami napotykanymi w codziennej praktyce.

Jest to ostatnie webinarium organizowane w ramach projektu BIOEASTsUP w stylu peer-review. Oprócz przedstawicieli studiów przypadków biznesowych, w dyskusję zostaną zaangażowani doświadczeni partnerzy, aby podsumować dobre praktyki transferu technologii, aby zainspirować MŚP z makroregionu w którym operuje inicjatywa BIOEAST. Ponadto, decydenci polityczni mogą odegrać kluczową rolę we wspieraniu transferu technologii i współpracy pomiędzy organizacjami badawczymi i przedsiębiorcami w celu wzmocnienia realizacji inicjatyw biogospodarczych.

Webinarium zostanie zorganizowane 8 grudnia 2021 r. o godz. 14:00 CET, a jego adresatami będą przedsiębiorcy, decydenci i naukowcy, szczególnie Ci odpowiadający za innowacyjne rozwiązania oparte na biologii – zaproszenia i agenda zostaną ogłoszone wkrótce.

Warsztaty będą moderowane przez Markusa Dettenhofera, czeskiego koordynatora projektu CELEBio i Marie Kubankova BIOEAST HUB CZ Leader.

Rejestracja na wydarzenie: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/3da46c0e-eef2-3a1f-760a-0f4d8d491d46

Więcej informacji: na stronie BIOEASTsup i BIOEAST: https://bioeast.eu/2021/11/22/bioeconomy-to-boost-your-business-get-inspired-by-experienced-entrepreneurs-save-the-day-8th-december-2021/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content