Informacja o stanie upraw z Rolniczych Zakładów Doświadczalnych IUNG-PIB za marzec 2025

RZD Baborówko. Marzec podobnie jak luty był miesiącem dość suchym z niewielką ilością opadów. Całkowita ich suma za pierwszy kwartał roku wyniosła ok. 70 mm z czego połowa przypadła na końca stycznia. W marcu przeprowadzono liczne zabiegi agrotechniczne w oziminach. W rzepaku zastosowano środki ochrony roślin w celu zwalczenia wiosennych szkodników oraz wykonano poprawkę herbicydami w rzepaku uprawianym w systemie bezorkowym, a  także zastosowano drugą dawkę azotu. W pszenicy ozimej wysiano pierwszą dawkę azotu. Na części pól przeznaczonych pod kukurydzę wysiano nawozy fosforowe i potasowe oraz uprawiono glebę broną talerzową. Na jednym z pól wykonano orkę po międzyplonie ozimym. W trzeciej dekadzie marca rozpoczęto pomiary wilgotności gleby w ramach „Monitoringu suszy”.  Stan ozimin pod koniec marca był dobry, jednak niepokoić zaczął brak lub symboliczne opady deszczu oraz mało optymistyczne prognozy pogody. RZD Błonie-Topola. Marzec zapisał się w historii jako miesiąc z wiosennymi temperaturami. Średnia miesięczna temperatura wyniosła 5,9 °C, a najwyższa odnotowana wartość to 19 °C. Niestety, był to również miesiąc z niewielką ilością opadów atmosferycznych z miesięczną sumą wynoszącą zaledwie 19,9 mm. 19 marca rozpoczęto siew buraków cukrowych. Sprzyjająca aura pozwoliła na sprawne i szybkie przeprowadzenie zasiewów na powierzchni ponad 49 ha. Po zakończonych siewach pola zostały opryskane herbicydem doglebowym. Na początku miesiąca wysiano nawóz azotowy na zboża ozime. Wegetacja ozimin przebiegała dobrze, a plantacje były w dobrym stanie, z niewielkim tylko stopniem porażenia chorobami grzybowymi. RZD Borusowa. W pierwszych dniach marca przystąpiono do wysiewu pierwszej dawki azotu na rzepak ozimy i pszenicę ozimą. Warunki pogodowe były sprzyjające – pola były suche, a na ścieżkach przejazdowych nie robiły się ślady. Brak opadów oraz niedobór wilgoci z zimy mogą w dalszej przyszłości wpływać niekorzystnie na rośliny. W drugiej dekadzie marca wystąpiły niewielkie przymrozki, które na ogół nie przyniosły ujemnych skutków. Przygotowano pole pod wysiew buraków cukrowych. Wysiew nawozów i odpowiednie doprawienie gleby miały korzystny wpływ na wysiew nasion. Buraki zasiano pod koniec marca. Bezpośrednio po wysiewie wykonano oprysk na chwasty. Brak opadów może utrudnić wschody i wpływać niekorzystnie na dalszy rozwój roślin. Wyższe temperatury, jak na marzec, na razie korzystnie wpływały na rozwój roślin. Tak jak w ostatnich latach, także w tym roku możemy borykać się z poważnymi skutkami suszy. RZD Grabów. Prace marcowe w Zakładzie rozpoczęto od wywozu obornika na pola pod siew kukurydzy. Jednocześnie na początku marca udało się zaaplikować pierwszą dawkę azotu w formie RSM S 28 na wszystkie oziminy. Niski poziom wód gruntowych pozwolił zastosować azot na wszystkie pola. Kolejnym zabiegiem był wysiew dawki uzupełniającej wapna granulowanego na niektóre pola, oraz przeprowadzenie bronowania zasiewów ekologicznych przy użyciu brony chwastownik w celu zniszczenia i ograniczenia rozwoju chwastów. Pod koniec miesiąca zabieg ten został wykonany ponownie. Na zakończenie miesiąca rozpoczęto siewy zbóż jarych w ramach doświadczeń. RZD Kępa Puławy. Marzec to początek intensywnych działań w RZD Kępa, podczas których przeprowadzono szereg istotnych prac agrotechnicznych. Zostały zastosowane drugie dawki nawozowe, obejmujące nawożenie azotowe w zbożach ozimych oraz rzepaku. Dzięki temu rośliny otrzymały odpowiednią ilość składników odżywczych, wspierającą ich prawidłowy rozwój i zwiększając potencjał plonowania. Trwają przygotowania do wykonania zabiegów fungicydowych w połączeniu z regulatorem wzrostu oraz ochroną przed szkodnikami łodygowymi, co pozwoli na skuteczne zabezpieczenie upraw przed chorobami i szkodnikami. Rozpoczęto również siewy zbóż jarych, które odbywały się zgodnie z planem agrotechnicznym. Dodatkowo przeprowadzono siew bobiku oraz facelii. Duża ilość czasu poświęcana jest także na segregowaniu ziemniaka, co stanowi istotny element przygotowań do dalszych etapów produkcji. W sklepie odnotowano również duży popyt na sprzedaż naszych produktów, między innymi ziemniaków. W kolejnych tygodniach priorytetem będzie dalszy monitoring upraw oraz realizacja zaplanowanych zabiegów agrotechnicznych. RZD Werbkowice. Na początku miesiąca po przeprowadzeniu badań zasobności gleb, rozpoczęto nawożenie obornikiem i gnojowicą. W dniu 11 marca wykonano siew pszenicy jarej twardej odmiany ,,Durum Gold” na powierzchni 20 ha, stosując metodę strip till. Siewy pszenicy jarej na powierzchni 38 ha  rozpoczęto 12-14 marca. Ze względu na korzystne warunki atmosferyczne dokonano również siewu grochu odmiany ,Batuta” na powierzchni 8.30 ha. Wykonano zabiegi  uprawowe na polach przeznaczonych pod siew buraków cukrowych, a także  zakupiono nasiona buraków cukrowych oraz kukurydzy. Dodatkowo przeprowadzono przegląd ogrodzeń kwater do wypasu krów i owiec. RZD Wielichowo. Marzec 2025 roku był miesiącem pogłębiającej się suszy. Łączna suma opadów wyniosła jedynie 10 mm, a w ciągu miesiąca odnotowano 17 dni z temperaturą ujemną, co powodowało dalsze osuszanie gleby. W marcu wysiano pierwszą dawkę nawozów azotowych na wszystkich oziminach. Następnie dokonano siewu owsa jarego na powierzchni 10 ha. Na polach wyzbierano kamienie, a przed siewem zastosowano nawóz RSM pod buraki. Na części pól z żytem ozimym zastosowano RSM jako II dawkę nawozu. Zbyt wysokie temperatury oraz dość uporczywe wiatry powodowały drastyczne przesuszenie gleby. RZD Wierzbno. Marzec w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Wierzbnie rozpoczęto od wysiewu pierwszej dawki saletry amonowej na zboża ozime. Od 7 do 13 marca wysiano 60 ha owsa. Mimo braku opadów deszczu od wysiewu, wschody są wyrównane. Od 21 do 25 marca przeprowadzono wysiew drugiej dawki saletry amonowej na zboża ozime. Pod koniec miesiąca zboża ozime otrzymały dodatkowo nawożenie dolistnie. Marzec był miesiącem suchym, z temperaturami w nocy poniżej zera i słonecznymi dniami ze znacznie podwyższoną temperaturą. Takie warunki atmosferyczne przyczyniły się do dalszego wysuszania gleby. Wszystkie uprawy czekają na deszcz. RZD Żelisławki. Marzec to od wielu lat miesiąc, w którym w zakładzie rozpoczyna się czas intensywnych prac polowych. Tak też było i w tym roku. Na początku miesiąca na polach wysiano pierwszą dawkę nawozów azotowych na powierzchni 500 ha. W drugiej dekadzie marca zasiano 20 ha grochu, a w ostatnim tygodniu zasiano 34 ha buraków cukrowych. Wykorzystując okresy z wysokimi temperaturami przeprowadzono korekcję wzrostu oraz zwalczanie chorób w rzepaku na powierzchni 144 ha. Stan upraw na koniec miesiąca ocenić należy jako dobry, chociaż brakuje już wody. RZD Jastków. W pierwszych dniach marca w Spółce wysiano nawozy azotowe na pszenicę i pszenżyto. Kontynuowano także prace związane z przygotowaniem przewodników roślin chmielu na nadchodzący sezon wegetacyjny. W ostatniej dekadzie miesiąca przeprowadzono kultywatorowanie międzyrzędzi na plantacjach chmielu. Dodatkowo, prowadzone są naprawy siatki nośnej oraz inne niezbędne prace przygotowawcze na chmielnikach przed zawieszaniem przewodników. Materiał przygotowany przez Dyrektorów RZD IUNG-PIB oraz mgr inż. Pawła Wolszczaka.

Wręczenie nominacji profesorskiej pracownikowi IUNG-PIB

Z dumą informujemy, że w dniu 19 marca 2025 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył prof. dr hab. Beacie Feledyn-Szewczyk akt nominacji na tytuł profesora nauk rolniczych w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo. Serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego osiągnięcia! Biogram prof. dr hab. Beata Feledyn-Szewczyk Prof. dr hab. Beata Feledyn-Szewczyk ukończyła studia wyższe na kierunku biologia, specjalność: biologia środowiskowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Po Studiach Doktoranckich w IUNG w Puławach uzyskała w 2003 r. stopień doktora nauk rolniczych w dyscyplinie agronomia, a w 2013 r. stopień doktora habilitowanego. Postanowieniem z dnia 15 maja 2024 r. Prezydent Andrzej Duda nadał jej tytuł profesora nauk rolniczych w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo. Prof. dr hab. Beata Feledyn-Szewczyk jest pracownikiem Zakładu Agroekologii i Ekonomiki IUNG-PIB w Puławach. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień oddziaływania rolnictwa na środowisko, systemów produkcji rolnej, rolnictwa ekologicznego, oceny stopnia zrównoważenia produkcji rolnej oraz ekonomiki gospodarstw. Uczestniczyła w realizacji 8 projektów międzynarodowych i 7 projektów krajowych. Była kierownikiem projektu badawczego NCN i 10 projektów z zakresu rolnictwa ekologicznego finansowanych przez MRiRW. Odbyła kilka zagranicznych i krajowych staży naukowych (m.in. Szwajcaria, Francja, Słowacja, Szwecja, Dania, Węgry). Jest autorką łącznie 300 prac, w tym 79 oryginalnych publikacji naukowych, 9 monografii, 32 rozdziałów w monografiach i podręcznikach, 11 innych prac recenzowanych i instrukcji upowszechnieniowych, 65 publikacji w wydawnictwach konferencyjnych, 17 materiałów szkoleniowych, 23 publikacji popularno-naukowych oraz 65 ekspertyz i raportów. Jest promotorem 3 obronionych rozpraw doktorskich, jedna jest w trakcie realizacji. Prof. dr hab. Beata Feledyn-Szewczyk współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym (COBORU, ośrodki doradztwa rolniczego, fundacje, firmy działające w branży rolniczej). Jest współautorem 4 zgłoszeń patentowych oraz głównym autorem innowacyjnej aplikacji do wsparcia decyzji w zakresie ekologicznej uprawy zbóż EKO-ZBOŻE: https://ekozboze.iung.pl (2024). Jej działalność naukowa została wyróżniona Srebrnym Medalem za długoletnią służbę nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę (2020), odznaką honorową „Zasłużony dla rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (2018), wyróżnieniem MRiRW za wybitne osiągnięcia we wdrażaniu wyników badań naukowych do praktyki rolniczej, przynoszących wymierne efekty ekonomiczne i społeczne, za pracę zespołową nt. „Wyznaczanie obszarów rolniczych o wysokich wartościach przyrodniczych (ang. HNV farmland) w Polsce”, nagrodą resortową zespołową Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcie pt.  „Ocena i promocja różnych systemów produkcji roślinnej” (2014), nagrodą zespołową Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za „Opracowanie naukowych podstaw rolnictwa ekologicznego oraz jego promocję i upowszechnianie” (2006) oraz nagrodą im. Wandy Maliszewskiej dla młodych pracowników naukowych IUNG-PIB (2005). Prof. dr hab. Beata Feledyn-Szewczyk jest wieloletnim członkiem Rady Naukowej IUNG-PIB, w której pełniła funkcję pełniła funkcję Sekretarza Rady, a obecnie Zastępcy Przewodniczącego Rady. Jest członkiem towarzystw naukowych (m.in. Polskiego Towarzystwa Agronomicznego, Forum Rolnictwa Ekologicznego) oraz zespołów eksperckich przy MRiRW i NCBR. W latach 2014-2019 pełniła funkcję Kierownika Studiów Doktoranckich, a od 2019 r. koordynuje zadania Szkoły Doktorskiej w IUNG-PIB. Jest członkiem Rady Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Od 2023 r. pełni funkcję redaktora naczelnego czasopisma Current Agronomy (wcześniej Polish Journal of Agronomy). https://orcid.org/0000-0003-2912-1909 https://ludzie.nauka.gov.pl/ln/profiles/zhMmXf0J4ZK

Pokaz promocyjny w RZD Werbkowice

11 marca 2025 roku w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym Werbkowice zorganizowano pokaz siewu pszenicy Durum metodą strip-till na polu po późnych zbiorach buraków cukrowych. Wydarzenie przyciągnęło uwagę lokalnych rolników, zainteresowanych nowoczesnymi technikami upraw zwiększającymi efektywność i poprawiającymi jakość gleby.

Spotkanie projektowe Clim4Cast w Berlinie

W dniach 11-12 marca 2025 roku wzięliśmy udział w spotkaniu konsorcjum realizującym projekt Clim4Cast (https://clim4cast.czechglobe.cz/). Spotkanie odbyło się w Berlinie w gmachu niemieckiego Ministerstwa Rolnictwa. Gospodarzem i moderatorem spotkania był Prof. Dr Claas Nendel z Leibniz Centre for Agricultural Landscape Research (ZALF) (https://www.zalf.de/en/pages/zalf.aspx). Liderzy poszczególnych pakietów roboczych przedstawili uzyskane wyniki oraz działania do realizacji w kolejnych miesiącach. Jerzy Kozyra z IUNG-PIB, lider Activity 1.5 omówił opracowaną przez zespół IUNG-PIB na potrzeby projektu ankietę dotyczącą ekstremalnych zjawisk pogodowych. Przedyskutowana została strategia organizacji spotkań z interesariuszami projektu w zakresie aktywnego zarzadzania sytuacjach występowania suszy, fal upałów oraz pożarów w środowisku naturalnych oraz potrzeb informacyjnych w tym zakresie. W spotkaniu w gmachu niemieckiego Ministerstwa Rolnictwa z IUNG-PIB, wzięli udział Jerzy Kozyra i Katarzyna Żyłowska główni wykonawcy projektu.

Konferencja naukowa „Preparaty mikrobiologiczne w rolnictwie i ochronie środowiska” – Puławy, 27-28 maja 2025

Szanowni Państwo,Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowej pt. „Preparaty mikrobiologiczne w rolnictwie i ochronie środowiska”. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy pracowników naukowych i doktorantów, przedstawicieli Ośrodków Doradztwa Rolniczego, urzędników administracji państwowej, pracowników sektora rolnego, rolników, przedstawicieli firm agrochemicznych, uczniów i studentów kierunków rolnictwo – ochrona środowiska oraz specjalistów reprezentujących różne dyscypliny i specjalności wiążące się z problematyką obrad. Konferencja odbędzie się w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach w dniach 27-28 maja 2025 r.Niniejsze wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania naukowców i praktyków zajmujących się zagadnieniami dotyczącymi zastosowania w praktyce preparatów mikrobiologicznych, a także badaniami z obszarów związanych z ekologią mikroorganizmów, ochroną środowiska oraz rolnictwemi ogrodnictwem.Konferencja jest organizowana w ramach realizacji zadania 1.7 dotacji celowej MRiRW w 2025 r. pt. „Preparaty mikrobiologiczne” W ramach organizacji konferencji zostaną przedstawione następujące zagadnienia: UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY Konferencja organizowana jest w ramach realizacji zadania 1.7 dotacji celowej MRiRW w 2025 r. pt. „Preparaty mikrobiologiczne” Udział w konferencji obejmuje: uczestnictwo w spotkaniu, obiady, przerwę kawową, kolację, materiały konferencyjne. Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń.  WAŻNE DATY 30.04.2025 – termin zgłoszenia udziału w warsztatach 30.04.2025 – termin przesłania streszczenia 27-28.05.2025 – konferencja ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W KONFERENCJI Zgłoszenie udziału w konferencji należy przesłać na adres sekretariatu (preparaty@iung.pulawy.pl) do dnia 30.04.2025 roku.Załącznik nr 1 – karta zgłoszenia PRZYGOTOWANIE STRESZCZEŃ Streszczenia prac o objętości 1 strony powinny być przygotowane zgodnie z załączoną instrukcją i przesłane na adres sekretariatu (preparaty@iung.pulawy.pl) do dnia 30.04.2025 roku. Streszczenia przesłane po tym terminie nie będą uwzględniane w materiałach konferencyjnych. Załącznik nr 2 – wzór streszczenia Organizatorzy konferencji przewidują prezentacje w formie wystąpień ustnych (15 minut + 5 minut dyskusji) oraz plakatów (wyłącznie w formie drukowanej, prezentowanych na oddzielnej sesji). Streszczenia wystąpień i plakatów wraz z programem będą opublikowane w materiałach w formie elektronicznej, z numerem ISBN. Prosimy o przygotowanie posterów o wymiarach: 115 cm długości i 80 cm szerokości. PREZENTACJA PRODUKTÓW MIKROBIOLOGICZNYCH Organizatorzy konferencji serdecznie zapraszają przedstawicieli firm produkujących/dystrybuujących produkty mikrobiologiczne do zaprezentowania swojej oferty podczas wydarzenia. W tej sprawie prosimy o kontakt z Panią prof. dr hab. Anną Gałązką (agalazka@iung.pulawy.pl). ZAPROSZENIE DO PUBLIKACJI Autorów prezentowanych podczas warsztatów wyników badań (zarówno prezentacji ustnych jak i posterowych) zapraszamy do bezpłatnej publikacji w Current Agronomy (https://journals.iung.pl/index.php/CA) Current Agronomy dawniej Polish Journal of Agronomy (PJA) jest recenzowanym czasopismem naukowym, obejmującym tematykę szeroko rozumianej produkcji roślinnej i rolniczych zagadnień środowiskowych. Publikowane są w nim recenzowane oryginalne prace naukowe, artykuły przeglądowe i komunikaty naukowe z zakresu: Autorzy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z publikacją artykułów. Dodatkowym ułatwieniem jest maksymalne uproszczenie przygotowania manuskryptów pod względem technicznym. Wszystkie artykuły opublikowane w Current Agronomy są udostępniane czytelnikom bez ograniczeń, na licencji CC BY-SA. Komitet Organizacyjny: Przewodnicząca: prof. dr hab. Anna Gałązka – kierownik zadania 1.7 DC Członkowie:  Sekretariat konferencji: dr Małgorzata Woźniak dr Monika Kozieł   Zakład Mikrobiologii Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy ul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławy tel. 81 4786 952 e-mail: preparaty@iung.pulawy.pl Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna Konferencja Naukowa pt. PREPARATY MIKROBIOLOGICZNE W ROLNICTWIE I OCHRONIE ŚRODOWISKA organizowana przez Zakład Mikrobiologii w dniach 27-28 maja 2025 roku w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach, otrzymała Honorowy Patronat Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego.

Zapraszamy na Konferencję „Odpady i gospodarka w obiegu zamkniętym w rolnictwie”

Odpady i gospodarka w obiegu zamkniętym w rolnictwie8 kwietnia 2025 rokuCentrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Radomiu, ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radomkonferencja stacjonarna Celem konferencji „Odpady i gospodarka w obiegu zamkniętym w rolnictwie” jest wymiana wiedzy i doświadczeń oraz prezentacja działań wspierających i promujących rozwiązania zgodne z założeniami GOZ, a także dyskusja o znaczeniu odpadów jako surowców wtórnych w gospodarce Polski i UE, a zwłaszcza ich zapotrzebowaniu dla rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz możliwościach wykorzystania odpadów z rolnictwa jako surowców wtórnych w różnych sektorach gospodarki, w tym w agrobiznesie. Konferencja organizowana we współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Radomiu i pod honorowym patronatem Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Państwowego Instytutu Badawczego. Grupą docelową konferencji są przedstawiciele sektora rolnictwa w szczególności z ośrodków doradztwa rolniczego i izb rolniczych, rolnicy indywidualni i przedstawiciele przedsiębiorstw rolnych, eksperci instytucji naukowych specjalizujących się w zagadnieniu GOZ, przedstawiciele samorządów i NGO.  Formuła konferencji: spotkanie jednodniowe, stacjonarne. Przewidywana liczba uczestników to 50 osób. Konferencja bezpłatna dla uczestników. Więcej na https://odpadywrolnictwie.pl/konferencja/

Ogłoszenie na wynajem lokalu mieszkalnego przy ul. Głęboka 3/7

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczyul. Czartoryskich 8, 24-100 Puławyogłasza przetarg pisemny w trybie kodeksu cywilnegona wynajem lokalu mieszkalnego przy ul. Głęboka 3/7, 24-100 Puławy Informacje o przedmiocie wynajmu: Przedmiotem wynajmu jest lokal mieszkalny zlokalizowany przy ul. Głęboka 3/7 w Puławach. Lokal składa się z 1 pokoju , aneksu kuchennego , przedpokoju, łazienki z WC. Do lokalu przynależna jest piwnica. Pokój  nie jest wyposażony w meble. Brak sprzętu AGD w aneksie kuchennym. Łazienka wyposażona w armaturę łazienkową: prysznic, umywalka i toaleta. W przedpokoju znajduje się szafa wnękowa. Lokal położony jest na parterze. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 24,05 m2. Mieszkanie jest wyposażone w instalacje: en. elektryczna, co, wodno-kanalizacyjna. W załączeniu projekt umowy najmu lokalu mieszkalnego w trybie najmu okazjonalnego. Zdjęcia mieszkania do wynajęcia przy ul. Głęboka 3/7 w Puławach Cena wywoławcza miesięcznego czynszu najmu: 750 zł brutto/miesięcznie (słownie: siedemset pięćdziesiąt złotych brutto). Czynsz najmu nie zawiera opłat z tytułu: na podstawie rozliczeń wynikających z odczytu liczników oraz stawki za m2 ustalonej przez Wynajmującego w oparciu o koszty wynikające z uchwał zarządcy budynku w którym znajduje się Lokal i wynoszącym w dniu ogłoszenia 130,90 zł brutto. Niezależnie od czynszu najmu, Najemca będzie pokrywał koszty eksploatacyjne dotyczące mediów energii elektrycznej; energii cieplnej (centralnego ogrzewania); na podstawie rozliczeń wynikających z odczytu liczników oraz stawki stosowanej w rozliczeniach wynajmującego z dostawcą energii. Okres umowy najmu: 1 rok z możliwością przedłużenia. Miejsce i termin, w którym można obejrzeć przedmiot wynajmu: Puławy ul. Czartoryskich 8, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z Kierownikiem Działu Administracyjno-Gospodarczego IUNG PIB  tel. 81/4786980 , tel. 509921947 w terminie do dnia 17.03.2025 r. Wymagania jakim powinna odpowiadać oferta wynajmu: Ofertę pod rygorem nieważności powinna być sporządzona w formie pisemnej,     czytelnie, zgodnie z załączonym wzorem formularza ofertowego (załącznik nr 1). Termin, miejsce i tryb złożenia oferty : Inne ważne informacje dotyczące przetargu : Załączniki:

Uprzejmie informujemy, że ze względu na prace konserwacyjne, od godz. 12.00 w dniu 31.01.2025 r., do godz. 12.00 w dn. 3.02.2025 r. nie będziemy mieć możliwości odbierania przesyłek wysłanych do IUNG-PIB poprzez ePUAP. Bardzo prosimy o przesyłanie w tym okresie korespondencji za pośrednictwem poczty elektronicznej, bądź poprzez usługę eDoręczenia.
Przepraszamy za niedogodności.

Dzień wolny!

Informujemy, że dzień
5 czerwca 2026r. jest dniem wolnym w Instytucie.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content