Warsztaty współtworzenia regionalnej platformy innowacji – MainstreamBIO

31 maja w IUNG-PIB odbyły się pierwsze warsztaty współtworzenia regionalnej platformy innowacji (Multi-actor Innovation Platform – MIP) w ramach projektu MainstreamBIO.

Seria warsztatów organizowanych w każdym z krajów partnerskich projektu ma na celu utorowanie drogi do rozwoju innowacyjnych usług wsparcia biogospodarki na obszarach wiejskich. Warsztaty angażują kluczowych interesariuszy w kształtowanie portfolio usług wsparcia technicznego i biznesowego, które MainstreamBIO będzie oferować kluczowym podmiotom łańcucha wartości opartego na biozasobach.

Warsztaty skupiają się na zdefiniowaniu portfolio usług dla każdej regionalnej platformy, opierając się na lokalnie zidentyfikowanych potrzebach. Uczestnicy z różnych grup interesariuszy, w tym rolnicy, doradcy, kadra naukowa, podmioty biznesowe i decydenci zgromadzili się, by przekazać cenne informacje zwrotne na temat funkcjonalności przygotowywanego zestawu narzędzi, w którym znajdą się, między innymi:

  • Katalog sprawdzonych biotechnologii i najlepszych praktyk
  • Rozwiązania pozwalające na zamykanie obiegu składników nawozowych
  • Wsparcie w opracowaniu modeli biznesowych
  • Doradztwo w zakresie finansowania
  • Obszar do nawiązywania współpracy z innymi interesariuszami

Zapraszamy do śledzenia naszych działań w kierunku upowszechniania biorozwiązań i wspierania rozwoju biogospodarki na obszarach wiejskich – więcej informacji na stronie internetowej projektu i platformach społecznościowych:

Facebook

LinkedIn

Twitter

Kontakt: dr hab. Magdalena Borzęcka, mborzecka@iung.pulawy.pl, tel. 814 786 761

dr Piotr Skowron, Piotr.Skowron@iung.pulawy.pl, tel. 814 786 835

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content