XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH (17-19.03.2023)

IUNG-PIB był jednym z setek wystawców na targach AGROTECH, które corocznie odbywają się w Kielcach. Pracownicy naszego Instytutu prezentowali ofertę wydawniczą i upowszechnieniową, informowali o szkoleniach dla doradców, m.in. przygotowywanych w ramach realizacji dotacji celowej MRiRW, aktualnych projektach i usługach IUNG-PIB realizowanych przez Zakłady Naukowe i Rolnicze Zakłady Doświadczalne. Na targach poza stoiskiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi obecne były również inne instytuty badawcze nadzorowane przez resort: Instytut Zootechniki – PIB, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, instytuty sieci Łukasiewicz związane z rolnictwem, firmy produkujące nawozy, środki produkcji, sprzęt rolniczy, czy też firmy ubezpieczeniowe.

Program Agrobiznes z udziałem dr Tamary Jadczyszyn

W programie targów, poza prezentacjami na stoiskach, zaplanowano szereg debat eksperckich. Na jedną z nich zaproszona została dr Tamara Jadczyszyn z Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia, która wzięła udział w panelu dyskusyjnym. Przedstawiła w nim rolę nowych technologii w zmniejszeniu strat w produkcji rolniczej i zwiększeniu jej opłacalności. Pani doktor wypowiadała się również na temat racjonalnego nawożenia gleb użytkowanych rolniczo. Cały panel można było obejrzeć w programie TVP AGROBIZNES, 19 marca o godz. 8.00. Dodatkowo jest dostępny pod linkiem:
https://agrobiznes.tvp.pl/66861352/19032023-0800

AGROTECH jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce, stąd jest to niepowtarzalna okazja by bezpośrednio poznać potrzeby rolników, doradców rolniczych, specjalistów, firm związanych z rolnictwem, uczniów i nauczycieli szkół rolniczych, które są filarem funkcjonowania systemu AKIS (Systemu Wiedzy i Innowacji w Rolnictwie). Zespół Działu Upowszechniania i Wydawnictw skorzystał z tej możliwości przekazując informacje o zadaniach realizowanych przez poszczególne zakłady naukowe Instytutu oraz ich ekspertów, o projektach m.in. dotacji celowej MRiRW, EJP SOIL, BIOEASTsUP, AgroFossilFree, Smart Villages, MainStreamBIO oraz możliwościach współpracy.

Zgodnie z opisem organizatora, którym były Targi Kielce, 3 dniowe wydarzenie w dniach 17-19.03.2023 zgromadziło blisko 70 tysięcy uczestników, w tym 450 firm z 15 krajów.

Więcej o targach AGROTECH na stronie organizatora: https://www.targikielce.pl/agrotech.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content