BIOEASTsUP

2021.09.27 „Climate-neutral future depends on sustainable bioeconomies” BIOEAST FORESIGHT CONFERENCE

27 września 2021 , Ljubljana

Przyszłość neutralna dla klimatu zależy od zrównoważonej biogospodarki. Konferencja wysokiego szczebla na temat przyszłej pozycji zrównoważonej biogospodarki obiegu zamkniętego w Europie Środkowej i Wschodniej w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

Konferencja odbywa się pod patronatem Słoweńskiej Prezydencji w Radzie UE oraz Węgierskiej Prezydencji Wyszehradzkiej4. Inicjatywa BIOEAST organizuje konferencję, której celem jest przedstawienie raportu BIOEAST Foresight, zapoznanie się z rekomendacjami ekspertów foresightu, debata na temat kwestii priorytetowych, wsparcia politycznego i możliwych ścieżek rozwoju.

Badanie BIOEAST Foresight ma na celu zidentyfikowanie konkretnych makroregionalnych potrzeb, wyzwań i możliwości, aby doradzać decydentom i politykom. W konferencji wezmą udział decydenci, eksperci i przedstawiciele zainteresowanych stron z krajów BIOEAST i innych państw członkowskich UE, a także z instytucji UE.

Szczegółowym celem konferencji jest zapoznanie z ustaleniami zawartymi w raporcie perspektywicznym i omówienie priorytetów w siedmiu obszarach tematycznych:

  • transformacja agroekologiczna,
  • systemy żywnościowe,
  • łańcuch wartości w leśnictwie,
  • woda słodka,
  • zaawansowane biochemikalia i biomateriały,
  • bioenergia i nowe materiały o wartości dodanej,
  • badania, edukacja i umiejętności.

Wydarzenie planowane jest w trybie hybrydowym.
Przewiduje się obecność 100 uczestników fizycznie w miejscu obrad; pozostali będą mogli połączyć się za pośrednictwem platformy internetowej.

BIOEAST_logo_zakladni.jpg


BIOEASTsUP

Projekt BIOEASTsUP – polska strona informacyjna

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content