Forum Inteligentnego Rozwoju – Uniejów 2019

Forum Inteligentnego Rozwoju – Uniejów 2019

05.12.2019 W dniach 28 – 29 listopada pracownik Instytutu mgr inż. Sylwia Siebielec miała przyjemność odebrać Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec Przyszłości” za realizację projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Nagroda jest związana z realizacją projektu „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych”.

Opiekunem naukowym oraz pomysłodawcą projektu jest dr hab. Grzegorz Siebielec (Zakład Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów IUNG-PIB), natomiast promotorem pracy doktorskiej tworzonej w oparciu o wyniki uzyskane z grantu prof. dr hab. Tomasz Stuczyński (KUL).

Główna uroczystość wręczenia Nagród w formie statuetek odbyła się podczas Uroczystej Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju i Gali Liderów Inteligentnego Rozwoju zorganizowanej w Centrum Konferencyjno-Hotelowym Aparthotel Termy Uniejów.

Instytut reprezentowali w wydarzeniu  mgr inż. Sylwia Siebielec, dr hab. Grzegorz Siebielec, dr hab. Rafał Wawer, mgr Małgorzata Woźniak oraz Emilia Grzęda.

Od 2016 roku corocznie laureatami Nagrody zostają organizacje i osoby, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Do nagród wybierane są projekty, inwestycje i przedsięwzięcia, które charakteryzują się innowacyjnością i są przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.

Inicjatorem i organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym sekcje tematyczne „Rzecz o Innowacjach i Inwestycjach” oraz  program „goPL”. Partnerem merytorycznym jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej. Patronem honorowym Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicja Adamczak.

Czwarta Edycja Forum Inteligentnego Rozwoju skupiała się na nowym technologiach, innowacjach, wynalazkach i nowatorskich inwestycjach istotnych dla gospodarki i zmieniającym kraj w oparciu o krajowe i regionalne inteligentne specjalizacje.

Pracownicy Naszego Instytutu mieli okazję wysłuchać interesujących debat z udziałem branżowych liderów transferu technologii na linii nauka-biznes-samorząd. Wśród znamienitych prelegentów pojawili się m.in. Jowita Michalska, Prezes Fundacji Digital University; prof. Jerzy Buzek, Poseł Parlamentu Europejskiego; prof. Piotr Stankiewicz, Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych; dr Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i wielu innych.   https://irforum.pl/prelegenci/

Niezwykle interesujący wykład pt. ”DNA przywódcy” o tym jak zostać skutecznym liderem przedstawił Pan Bogdan Sosnowski z firmy Sosnowski Consulting. Duże wrażenie wywarła prezentacja Pana Marcina Prokopa, dziennikarza, laureata nagrody Wiktor w kategorii ‘Osobowość Medialna’ dotycząca nowych technologii, sztucznej inteligencji oraz wirtualnej rzeczywistości. „Przyszłość jest zmianą”. Jak najnowsza technologia wpływa na nasze życie i pracę oraz co należy wiedzieć, żeby na tym skorzystać?”
Ponadto mgr inż. Sylwia Siebielec, dr hab. Grzegorz Siebielec, dr hab. Rafał Wawer, mgr Małgorzata Woźniak oraz Emilia Grzęda mieli możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w przestrzeni wystawienniczej. Pracownicy Naszego Instytutu przygotowali prezentacje dotyczące projektów, a także możliwości współpracy oraz udostępnili ulotki i foldery informacyjne przygotowane przez Dział Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB.

Spotkanie było wyjątkową okazją do nawiązania nowych znajomości i współpracy oraz poszerzenia wiedzy na temat nowych technologii zarówno w dziedzinie życia, nauki, jak i biznesu oraz inspiracją do poszukiwania kolejnych innowacyjnych tematów badań.

Film przedstawiający wydarzenie:
https://www.facebook.com/ForumInteligentnegoRozwoju/videos/1052383328436234/

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/fir2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/fir2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/fir3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/fir3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/fir4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/fir4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/fir5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/fir5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/fir6.jpg,images/stories/zdjecia/2019/fir6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/fir7.jpg,images/stories/zdjecia/2019/fir7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/fir8.jpg,images/stories/zdjecia/2019/fir8m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/fir9.jpg,images/stories/zdjecia/2019/fir9m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content