Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2019

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec przyszłości”

18.06.2019 Mamy przyjemność poinformować, iż mgr inż. Siebielec Sylwia otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec przyszłości” za realizację projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Tytuł projektu „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych”.

Opiekunem naukowym oraz pomysłodawcą projektu jest dr hab. Grzegorz Siebielec (Zakład Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów), natomiast promotorem pracy doktorskiej tworzonej w oparciu o wyniki uzyskane z grantu prof. dr hab. Tomasz Stuczyński (KUL).

Od 2016 roku laureatami Nagrody zostają organizacje i osoby, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Wszystkie projekty, inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez laureatów charakteryzują się innowacyjnością i są najlepszymi przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.

Inicjatorem i Organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym sekcje tematyczne „Rzecz o Innowacjach i Inwestycjach” oraz  program „goPL”. Partnerem merytorycznym jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej. Patronem honorowym Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicja Adamczak.

10 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się Gala „Polscy Naukowcy Przyszłości”, na której zostały wręczone certyfikaty Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec Przyszłości”.

W tym dniu w spotkaniu uczestniczyli mgr inż. Sylwia Siebielec, która odebrała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec przyszłości” z rąk Dyrektora Forum Inteligentnego Rozwoju Damiana Barana oraz mgr Małgorzata Woźniak (Zakład Mikrobiologii Rolniczej).

Wśród laureatów „Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju”, którzy odebrali certyfikaty w kategorii „Naukowiec przyszłości” znaleźli się: lista...

Spotkanie było istotnym wydarzeniem w życiu naukowym mgr Sylwii Siebielec i mgr Małgorzaty Woźniak. niesamowitą okazją do nawiązania nowych znajomości oraz inspiracją do poszukiwania kolejnych innowacyjnych tematów badań.

Wręczenie certyfikatów poprzedzone było panelem dyskusyjnym na temat innowacji realizowanych przez naukowców, które w niedalekiej przyszłości wpłyną na inteligentny rozwój różnych dziedzin życia.

Główna uroczystość wręczenia Nagród w formie statuetek odbędzie w dniach 28-29 listopada podczas Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju i Gali Liderów Inteligentnego Rozwoju, które odbędą się w ramach IV Forum Inteligentnego Rozwoju – http://irforum.pl/ w Centrum Konferencyjno-Hotelowym Apart Hotel Termy Uniejów w Mieście i Gminie Uniejów.

W związku z otrzymaną nominacją na podstawie przeprowadzonego wywiadu dotyczącego innowacyjnych badań w ramach projektu NCN „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych” powstał artykuł, który ukazał się w miniony piątek na łamach „Rzecz o Innowacjach”  w Pulsie Biznesu w wydaniach internetowym i drukowanym.

Linki poniżej:

Home


http://rzeczo.pl/jak-zazielenic-haldy-na-gornym-slasku/

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/ir2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir3m.jpg,mgr inż. Sylwia Siebielec (Fotografia Joanna Bigos);

images/stories/zdjecia/2019/ir4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir6.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir7.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir8.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir8m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir9.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir9m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/ir10.jpg,images/stories/zdjecia/2019/ir10m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content