Konkurs na stanowisko asystenta (R1) w Zakładzie Żywienia Roślin i Nawożenia


Dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa
Państwowego Instytutu Badawczego


Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym oraz Zarządzeniem Nr 020-57/2024 ogłasza konkurs na stanowisko asystenta (R1) w Zakładzie Żywienia Roślin i Nawożenia

Nazwa i opis stanowiska z uwzględnieniem europejskiej klasyfikacji:

First Stage Researcher (R1) Profil ten obejmuje osoby prowadzące badania naukowe pod nadzorem w uniwersytetach badawczych lub instytutach badawczych. Dotyczy kandydatów do chwili uzyskania przez nich stopnia naukowego doktora, lub

Recognised Reseacher (R2) pracownik naukowy posiadający stopień naukowy magistra lub doktora. Profil dotyczy osób niebędących w pełni samodzielnymi pracownikami naukowymi.

Zakres prac badawczych:

  1. Analiza funkcjonowania gospodarstw rolnych i prowadzenia produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących nawożenia.
  2. Analiza i rozwiązywanie problemów wynikających z działalności rolniczej w aspekcie ochrony środowiska glebowego, wód i powietrza.
  3. Ocena aktualnych zadań stojących przed rolnictwem, oraz rozpoznanie szans i ograniczeń w ich realizacji wynikających z obowiązującego prawa, strategii i umów międzynarodowych.
  4. Analiza możliwości wykorzystania i przetwarzania odpadów do celów nawozowych w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym.
  5. Udział w realizacji aktualnych i przyszłych projektów badawczych realizowanych w Zakładzie Nawożenia i Zarządzania Składnikami Pokarmowymi.
  6. Udział w realizacji zadań w ramach dotacji celowej MRiRW.

Warunki, jakie powinien spełniać kandydat:

  1. Tytuł zawodowy magistra lub stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk rolniczych lub dyscyplinie nauk o ziemi, nauk biologicznych, chemicznych i pokrewnych.
  2. Gotowość do podjęcia problematyki badawczej uzasadnionej potrzebami Instytutu.
  3. Co najmniej 2-letnie doświadczenie w pracy naukowo-badawczej, lub w pracy zawodowej związanej tematycznie z kierunkiem działalności badawczej (np. studia podyplomowe lub doktoranckie, staż naukowy, udział w zespołach badawczych).
  4. Osiągnięcia w dotychczasowej pracy, w tym autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych o łącznej wartości co najmniej 40 punktów, na podstawie oceny wg wykazu i publikacji czasopism z listy MEiN, oraz prezentacja wyników badań na konferencjach lub warsztatach naukowych (referat, poster).
  5. Predyspozycje do pracy naukowej (np. chęć poszukiwania nowych rozwiązań w rolnictwie na drodze doświadczalnej i ich konfrontacji z literaturą,  udział w projektach badawczych, prezentacja wyników badań na konferencjach i warsztatach naukowych).
  6. Umiejętność pracy w zespole.
  7. Udokumentowana znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  8. Umiejętność obsługi sprzętu komputerowego i znajomość podstawowego oprogramowania biurowego.

Dodatkowe umiejętności przydatne na stanowisku:

  1. Zagraniczny staż naukowy i/lub udział w międzynarodowym projekcie naukowym.
  2. Doświadczenie przy prowadzeniu eksperymentów polowych i wazonowych (planowanie, zakładanie i obsługa doświadczeń, pobieranie próbek roślinnych i glebowych).
  3. Umiejętność statystycznej analizy danych i obsługa oprogramowania statystycznego.
  4. Znajomość literatury naukowej w zakresie nawożenia i ochrony środowiska rolniczego.
  5. Umiejętności dydaktyczne (np. prowadzenie szkoleń, zajęć ze studentami/uczniami)
  6. Prawo jazdy kategorii B.

Wymagane dokumenty

  • Dokumenty poświadczające posiadane wykształcenie,
  • Curriculum Vitae,
  • List motywacyjny przedstawiający zwięźle zainteresowania kandydata,
  • Dotychczasowe osiągnięcia badawczo-naukowe oraz plany dotyczące dalszej kariery,
  • Wykaz osiągnięć naukowych,
  • Oświadczenie, że z chwilą podjęcia zatrudnienia Instytut będzie podstawowym miejscem pracy,
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Pracowników IUNG-PIB  nie obowiązuje składanie dokumentów wymienionych w pkt 4, 6,7

Perspektywy rozwoju zawodowego:
Asystent może awansować na stanowisko adiunkta po spełnieniu poniższych warunków:

  • Posiadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk rolniczych lub dyscyplinie nauk o ziemi, w tym także nauk biologicznych, chemicznych, ekonomicznych i pokrewnych.
  • Osiągnięcia w dotychczasowej pracy naukowej, w tym autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych o łącznej wartości co najmniej 300 punktów wyliczonych (za cały okres oceny) na podstawie aktualnego wykazu czasopism i wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, ogłoszonych komunikatem MNiSW (min. 3 publikacje w czasopismach objętych indeksowaniem przez Journal of Citation Report), z czego co najmniej 70 punktów zdobytych po uzyskaniu stopnia doktora.
  • Opracowanie i złożenie poprawnego pod względem formalnym projektu badawczego do NCN, NCBR lub innej instytucji finansującej badania.
  • Posiadanie motywacji do pracy naukowej udokumentowana /ej publikacjami i udziałem w życiu naukowym (w tym pełnienie funkcji promotora pomocniczego, staże naukowe, udział w konferencjach naukowych)
  • Udokumentowana znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Adiunkt może awansować na stanowisko profesora instytutu po spełnieniu poniższych warunków:
Kryteria dla kandydatów posiadających stopień doktora habilitowanego:

  1. Stopień naukowy doktora habilitowanego lub doktora w dziedzinie nauk rolniczych lub dyscyplinie nauk o ziemi, biologicznych, chemicznych, ekonomicznych i pokrewnych.
  2. Gotowość do podjęcia problematyki badawczej uzasadnionej potrzebami Instytutu.
  3. Kierowanie projektem badawczym lub równoważnym przedsięwzięciem finansowanym ze środków zewnętrznych.
  4. Krajowy lub zagraniczny staż naukowy, bądź porównywalna, udokumentowana wspólnymi projektami i/lub dorobkiem naukowym, współpraca z zagraniczną placówką badawczą.
  5. Osiągnięcia w kształceniu kadry naukowej – pełnienie funkcji promotora we wszczętym, co najmniej jednym, przewodzie doktorskim.
  6. Osiągnięcia w dotychczasowej pracy naukowej, w tym autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych o łącznej wartości co najmniej 900 punktów wyliczonych (za cały okres oceny) na podstawie aktualnego wykazu czasopism i wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, ogłoszonych komunikatem MNiSW.
  7. Aktywność w życiu naukowym oraz zdolności organizacyjne (recenzje rozpraw doktorskich i w postępowaniach habilitacyjnych oraz publikacji i/lub projektów badawczych, organizacja i udział w konferencjach, organizacja warsztatów, kursów, itp.).

Kryteria dla kandydatów posiadających stopień doktora:

  1. Wykazanie się wyróżniającym dorobkiem naukowym w reprezentowanej dziedzinie o łącznej wartości co najmniej 900 punktów wyliczonych (za cały okres oceny) na podstawie aktualnego wykazu czasopism i wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, ogłoszonych komunikatem MNiSW
  2. Pełnienie funkcji promotora pomocniczego w co najmniej jednym przewodzie doktorskim.
  3. Posiadanie uznanego dorobku organizacyjnego w zakresie wdrażania i upowszechniania wyników badań naukowych (np. uzyskanie patentu lub udokumentowanego wdrożenia).
  4. Kwalifikacje ocenia Rada Naukowa na podstawie opinii dwóch recenzentów, w tym jednego z poza Instytutu.

Wynagrodzenie pracownika zatrudnionego na stanowisku asystenta:

  • 4520,00-zł  do 9460,00- zł miesięcznie

Forma, termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty należy przesłać pocztą na adres Instytutu (Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy, 24-100 Puławy, ul. Czartoryskich 8) z dopiskiem: „kadry – aplikacja na stanowisko” lub złożyć osobiście w kadrach Instytutu od poniedziałku do piątku w godzinach 700-1500 bądź elektronicznie na adres mailowy: kadry@iung.pulawy.pl w terminie do 23.10.2024r. Tel. do kontaktu 814 786 734.

Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 2 tygodnie po zakończeniu postępowania konkursowego.

Instytut może zatrudnić pracownika już od 01-go dnia miesiąca następującego po ogłoszeniu wyników konkursu. Informuję, że Instytut wdrożył i utrzymuje standardy Europejskiej Karty Naukowca i zasady Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych oraz politykę OTMR, zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Komisji Europejskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content