IUNG-PIB na „Truskawkobraniu w Gminie Puławy 2024”

7 lipca 2024 r. w Górze Puławskiej odbyło się „Truskawkobranie w Gminie Puławy 2024”. Oficjalne obchody wydarzenia rozpoczęły się mszą św. w intencji plantatorów w Kościele pw. św. Wojciecha. Następnie na miejscowym stadionie sportowym Wójt Gminy Puławy Kamil Lewandowski dokonał oficjalnego otwarcia „truskawkowego święta”, natomiast członek Zarządu Gminy Puławy Bogdan Krześniak podziękował rolnikom za ich ciężką pracę.

To coroczne wydarzenie obfitowało w liczne stoiska przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z okolicznych miejscowości, sołectwa i towarzystwa. Zaprezentowano unikalne specjały i rękodzieła, które przyciągały wzrok i smaki odwiedzających. Rozstrzygnięto liczne konkursy: na pierwszą łubiankę truskawek i najdorodniejszą truskawkę sezonu truskawkowego 2024, artystyczny „Truskawkowe inspiracje”, kulinarny “Truskawkowy Przebój Smaku” oraz na „Najpiękniejsze Truskawkowe Stoisko”, a także konkurs o tytuł „Miss Truskawki”. Oprócz występów młodszych i starszych artystów z gminy Puławy na estradzie zagościł zespół Tomasza Karolaka „Pączki w Tłuszczu”.

IUNG-PIB również brał udział w tym święcie. Pracownicy Działu i Upowszechniania zorganizowali stoisko, na którym prezentowali działalność Instytutu: publikacje, realizowane projekty, otwarte szkolenia i ofertę usługową. Odwiedzający wykazywali zainteresowanie szczególnie badaniami wykonywanymi w Głównym Laboratorium Analiz Chemicznych i Zakładzie Mikrobiologii Rolniczej.

Tegoroczne „Truskawkobranie” było dużym sukcesem zarówno pod względem frekwencji, jak i atrakcji. Było to wspaniałe święto., które połączyło lokalną społeczność i gości w celebracji smaków i tradycji.

/KM/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content