Konferencja naukowa pt. „Preparaty mikrobiologiczne w rolnictwie i ochronie środowiska”

W dniu 10 maja 2024 r. w IUNG-PIB w Puławach odbyła się konferencja pt. „Preparaty mikrobiologiczne w rolnictwie i ochronie środowiska”. Konferencja została zorganizowana w ramach realizacji zadania 1.7 dotacji celowej MRiRW w 2024 r. pt. Preparaty mikrobiologiczne. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski

Wydarzenie było doskonałą okazją do spotkania naukowców i praktyków zajmujących się zagadnieniami dotyczącymi zastosowania w praktyce preparatów mikrobiologicznych, a także badaniami z obszarów związanych z ekologią mikroorganizmów, ochroną środowiska oraz rolnictwem i ogrodnictwem. Spotkanie otworzyła dr hab. Aleksandra Ukalska – Jaruga Z-ca Dyrektora IUNG-PIB ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych oraz dr hab. Anna Gałązka, prof. IUNG-PIB, przewodnicząca komitety organizacyjnego. Zainteresowanie konferencją było bardzo duże. W spotkaniu uczestniczyło ponad 140 osób reprezentujących m.in. ERCE PAN Łódź, IA PAN, Lublin, IO- PIB Skierniewice, IUNG- PIB Puławy, Łukasiewicz-INS, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, Politechnika Bydgoska, UMCS Lublin, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet w Siedlcach, Uniwersytet Warszawski, UP Lublin, UŚ Katowice, UWM Olsztyn, CDR w Brwinowie, KPODR Minikowo, LODR Końskowola, MODR Karniowice, MODR Warszawa Oddział w Siedlcach, WODR Poznań oraz firmy produkujące nawozy i biopreparaty (ACS Poland sp. z o.o., Agri Polska sp. z. o.o., AGRO MANAGER sp. z o.o., Agrobiotics sp. z o.o. , Bacto- Tech sp. z o.o., BIOFELD sp. z o.o., BIO-GEN sp. z o.o., Grupa Azoty, GRUPA INCO S.A., Intermag sp. z o.o., JMS-GLOBAL, Microlife Sp. z o.o., ORGANIKA-AGRARIUS sp. z o.o., P.H.P. Agro- Efekt sp. z o.o., ProBiotics Polska, PUH Chemirol sp. z o.o., Stowarzyszenie Ekosystem- Dziedzictwo Natury, Sumi Agro Poland sp. z o.o., TAYLOR Sp. z o.o. W ramach zorganizowanych dwóch sesji tematycznych zaprezentowano 12 referatów oraz 33 prezentacje posterowe. Referaty wygłoszono w następujących sesjach:

  • Biologizacja rolnictwa – znaczenie mikroorganizmów w jakości gleb i plonowaniu roślin
  • Zastosowanie preparatów mikrobiologicznych w rolnictwie
  • Wprowadzanie do obrotu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin oraz nawozowych produktów mikrobiologicznych
  • Komercjalizacja preparatów mikrobiologicznych
  • Rolnictwo regeneratywne w kontekście stosowania preparatów mikrobiologicznych.

Spotkaniu towarzyszyła ożywiona i konstruktywna dyskusja. Uczestnicy konferencji wyrazili chęć i potrzebę kontynuowania tego rodzaju spotkań na kolejnych wydarzeniach związanych z omówieniem roli i potrzeby wprowadzania na rynek preparatów mikrobiologicznych.

Relacja z warsztatów została także przedstawiona na stronach patronów medialnych konferencji.

 PATRONI MEDIALNI WYDARZENIA


Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content