Zapraszamy na wydarzenie tematyczne Soil decontamination

Szanowni Państwo

Już 15 lutego 2024 zapraszamy Państwa na ostatnie z serii sześciu wydarzeń tematycznych NATI00NS organizowane przez IUNG-PIB!

Wydarzenie tematyczne Soil decontamination, organizowane przez Instytut Uprawy Nawożenia
i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy,
odbędzie się 15 lutego 2024 r. o godzinie 10:00 CET w formie on-line.

Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na zanieczyszczenie gleby, które wyraźnie odnosi się do realizacji misji UE programu Horyzont Europa 'A Soil Deal for Europe’: zmniejszenie zanieczyszczenia gleby i usprawnienie rekultywacji.

Podczas wydarzenia zostaną omówione najważniejsze zagadnienia z zakresu fitoremediacji gleb skażonych metalami, biodostępności zanieczyszczeń organicznych oraz zrównoważonej remediacji gleb.

Zaprezentowany zostanie również projekt ISLANDR,  który podejmuje wyzwanie związane z zanieczyszczonymi glebami w Europie. Omówione zostaną, także praktyczne przykłady zarządzania terenami zanieczyszczonymi w Saksonii, jak również dobre praktyki z zakresu remediacji zrealizowane w Chorzowie.

Wydarzenie Tematyczne realizowane w ramach projektu NATI00NS to wyjątkowa szansa, by dowiedzieć się więcej o innowacyjnych rozwiązaniach i najlepszych praktykach w dziedzinie remediacji gleb, jak również koncepcji Żywych Laboratoriów tzw. Living Lab. Zachęcamy do rejestracji i wzięcia udziału w wydarzeniu tematycznym.

Agenda spotkania oraz formularz rejestracyjny znajduje się pod poniższym linkiem:

nati00ns.eu/events/soil-decontamination

#NATI00NS #ThematicEvent #SoilMission #ASoilDealforEurope

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content