Zapraszamy na wydarzenie tematyczne Soil decontamination

Szanowni Państwo

Już 15 lutego 2024 zapraszamy Państwa na ostatnie z serii sześciu wydarzeń tematycznych NATI00NS organizowane przez IUNG-PIB!

Wydarzenie tematyczne Soil decontamination, organizowane przez Instytut Uprawy Nawożenia
i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy,
odbędzie się 15 lutego 2024 r. o godzinie 10:00 CET w formie on-line.

Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na zanieczyszczenie gleby, które wyraźnie odnosi się do realizacji misji UE programu Horyzont Europa 'A Soil Deal for Europe’: zmniejszenie zanieczyszczenia gleby i usprawnienie rekultywacji.

Podczas wydarzenia zostaną omówione najważniejsze zagadnienia z zakresu fitoremediacji gleb skażonych metalami, biodostępności zanieczyszczeń organicznych oraz zrównoważonej remediacji gleb.

Zaprezentowany zostanie również projekt ISLANDR,  który podejmuje wyzwanie związane z zanieczyszczonymi glebami w Europie. Omówione zostaną, także praktyczne przykłady zarządzania terenami zanieczyszczonymi w Saksonii, jak również dobre praktyki z zakresu remediacji zrealizowane w Chorzowie.

Wydarzenie Tematyczne realizowane w ramach projektu NATI00NS to wyjątkowa szansa, by dowiedzieć się więcej o innowacyjnych rozwiązaniach i najlepszych praktykach w dziedzinie remediacji gleb, jak również koncepcji Żywych Laboratoriów tzw. Living Lab. Zachęcamy do rejestracji i wzięcia udziału w wydarzeniu tematycznym.

Agenda spotkania oraz formularz rejestracyjny znajduje się pod poniższym linkiem:

nati00ns.eu/events/soil-decontamination

#NATI00NS #ThematicEvent #SoilMission #ASoilDealforEurope

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content