Spotkanie Konsorcjum PREPSOIL 23-24 listopada – Madryt

W dniach 23-24 listopada odbyło się w Madrycie spotkanie konsorcjum projektu PREPOIL, ze strony IUNG-PIB uczestniczyli w nim: dr hab. Grzegorz Siebielec, dr hab. Rafał Wawer, dr Agnieszka Klimkowicz-Pawlas, mgr Dominika Gmur oraz mgr Artur Łopatka.

Spotkanie projektowe PREPSOIL, było ściśle powiązane z Europejskim Tygodniem Misji Glebowej. PREPSOIL ma na celu ułatwienie  szerzenia misji glebowej w regionach Europy. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez współtworzenie, wdrażanie narzędzi i przestrzeni umożliwiających interakcję, dzielenie się wiedzą i wspólne uczenie się, a także ocenę i dialog. Działania te mają prowadzić do zrozumienia, w jaki sposób regionalna ocena potrzeb glebowych, wspierana przez zharmonizowane mechanizmy monitorowania może prowadzić do działań w żywych laboratoriach i latarniach morskich na rzecz zdrowia gleby.

Spotkanie konsorcjum było okazją do poszerzania wiedzy na temat zdrowia gleby, wzmocnienia zbierania danych monitorujących glebę i wymiany wiedzy między partnerami. Odbyły się również dyskusje dotyczące zastosowania wartości projektu, w tym  działań komunikacyjnych oraz aspektów związanych z zarządzaniem projektem. Spotkanie konsorcjum w Madrycie zgromadziło wszystkich partnerów projektu PREPSOIL w celu omówienia wyzwań, uzgodnienia kolejnych zadań i zwiększenia wysiłków na rzecz wspierania przejścia na zdrowe gleby!


Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content