Spotkanie konsorcjum projektu NATI00NS

W dniach 17 -18.10.2023 w Nowym Sadzie w Serbii odbyło się spotkanie konsorcjum projektu NATI00NS. Na spotkaniu IUNG-PIB reprezentowali dr hab. Grzegorz Siebielec, dr hab. Rafał Wawer, mgr Beata Bartosiewicz oraz mgr Karolina Świątek. NATI00NS wspiera Misję Glebową w ustanowieniu 100 żywych laboratoriów i latarni morskich, które mają wspierać transformację w kierunku zdrowych gleb. Projekt NATI00NS poprzez mobilizację i budowanie potencjału zainteresowanych stron w  państwach członkowskich i krajach stowarzyszonych angażuje zainteresowanych w zakresie ubiegania się o regionalne programy Living Labs.

Głównym celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych działań i przedstawienie wyników osiągniętych przez NATI00NS w pierwszym roku trwania projektu. Kolejnymi istotnymi zagadnieniami poruszanymi podczas spotkania, były sposoby i możliwości zaangażowania interesariuszy w działania związane z Misją Glebową. Zaplanowano także plan działań związanych z organizacją wydarzeń krajowych i tematycznych w kolejnym roku, poruszono aspekty dotyczące budowania potencjału oraz wsparcia technicznego. Dyskusji poddano również: identyfikację krajowych interesariuszy i sposoby komunikacji docierającej do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tematyką glebową. Organizacja wydarzeń tematycznych oraz zaangażowanie interesariuszy to istotne kroki w promowaniu świadomości roli gleby w zrównoważonym rozwoju.  Spotkanie konsorcjum było okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń i budowania silnej współpracy, niezbędnej przy dalszej realizacji projektu NATI00NS. Uczestnicy spotkania mieli szansę zobaczyć „Farmę Bajmok”, wchodzącą w skład PA4All Precision Agriculture Living Lab, który rozwija się w Serbii.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content