Otwarte zaproszenie PREPSOIL do składania wniosków na najlepsze praktyki dydaktyczne dla zdrowych gleb

Uwaga nabór przedłużony do 31 stycznia 2024 r.

Szanowni Państwo

IUNG-PIB uczestniczy w projekcie PREPSOIL, którego celem jest ułatwianie wdrożenia Misji Glebowej w regionach europejskich poprzez budowanie świadomości i szerzenia wiedzy wśród interesariuszy w całej Europie na temat potrzeb dbania o zdrowie gleby.

Już po raz drugi PREPSOIL zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i średnich, a także inne organizacje prowadzące działania informacyjne w tym zakresie, do zgłaszania swoich najlepszych praktyk  związanych z nauczaniem na temat zdrowia gleby. Tym samym oferuje wyjątkową okazję do rozpowszechniania wiedzy i nadania widoczności swojej pracy,  poprzez zainspirowanie młodszych pokoleń do dbania o glebę.

Dziesięć praktyk dydaktycznych z pierwszej edycji jest już wymienionych na stronie internetowej PREPSOIL i  mogą posłużyć jako przykłady oraz inspiracje. Wymagania dotyczące zgłoszeń obejmują skierowanie  programu nauczania do uczniów w wieku od 6 do 20 lat. Przedstawione działania mogą mieć charakter praktyczny lub teoretyczny. Mile widziane są również materiały edukacyjne i zdjęcia. Zgłoszenia można składać w języku polskim oraz angielskim, poprzez formularz zamieszczony na stronie projektu.

Formularz zgłoszeniowy

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 stycznia 2024 r. Wnioskodawcy mają możliwość zdobycia uznania, zaprezentowania swoich praktyk dydaktycznych i inspirowania innych do aktywnego działania na rzecz zrównoważonego rozwoju gleby.  

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content