Wizyta uczniów ZSCKR w Różańcu w RZD IUNG-PIB w Werbkowicach

W dniu 10.10.2023 r. Rolniczy Zakład Doświadczalny w Werbkowicach odwiedziła 15 osobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.

Po przyjeździe do RZD Werbkowice młodzież została zaproszona do Pałacu. Dyrektor RZD Werbkowice dr inż. Piotr Kozera przedstawił multimedialną prezentację na temat historii oraz działalności Zakładu.

Następnym punktem wycieczki było obejrzenie owczarni oraz koni rasy małopolskiej podczas wypasu na padoku, gdzie młodzież zadawała wiele pytań na temat rasy koni oraz ich pochodzenia, na które Dyrektor bardzo obszernie i precyzyjnie odpowiadał.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na fermie bydła mlecznego w Kotorowie. Młodzież mogła zobaczyć bydło mleczne rasy HF. Odwiedzający zapoznali się z zasadami udoju krów a także z praktyką żywienia bydła.

Mamy nadzieję, że po bliższym zapoznaniu się z tematem gospodarstwa rolnego część młodzieży będzie chętna do pracy w rolnictwie i dalszego prowadzenia gospodarstw jeśli takowe posiadają w rodzinie.

Należy dodać, że ZSCKR w Różańcu, jako jedna ze szkół rolniczych pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, od wielu lat współpracuje z IUNG-PIB na podstawie umowy o współpracy.

/AB – RZD Werbkowice/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content