IUNG-PIB na Dniu Otwartych Drzwi LODR w Końskowoli

W ostatnią niedzielę – 25 czerwca 2023 r., pracownicy IUNG-PIB mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Otwartych Drzwi Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Przedstawiciele Działu Upowszechniania i Wydawnictw przygotowali stoisko, na którym prezentowano innowacyjne projekty realizowane przez Instytut, ulotki i publikacje oraz udzielano bezpośrednich informacji dotyczących aktualnej oferty Instytutu. Poza gospodarzami – LODR w Końskowoli, na Wyspie Innowacji gościły: Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Puławski Park Naukowo-Technologiczny.

Kadra naukowa Instytutu była reprezentowana przez prof. dr. hab. Janusza Podleśnego, który brał udział w uroczystym otwarciu DOD oraz promował projekt o akronimie BIOBIAŁKO. Projekt ten jest realizowany w ramach działania Współpraca.

W ramach DOD LODR 2023 zorganizowano wystawę maszyn rolniczych. Prezentowano najnowsze maszyny i urządzenia m.in.: robot do zwalczania barszczu Sosnowskiego czy prosumencka mobilna mikrobiogazownia na potrzeby gospodarstwa rolnego. Wśród nowoczesnych rozwiązań został udostępniony odwiedzającym testowany obecnie w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym IUNG-PIB „Kępa” robot polowy ROBOTTI.

Celem wydarzenia oprócz wymiany wiedzy i informacji o aktualnych kierunkach zmian w produkcji rolniczej, była dyskusja, wymiana doświadczeń oraz zapoznanie uczestników z konkretnymi przykładami innowacyjnych rozwiązaniach w rolnictwie oraz branży rolnej.

Udział w wydarzeniu był finansowany ze środków dotacji celowej 8.0: „Prowadzenie działalności upowszechnieniowej, prowadzenie współpracy i wymiana wiedzy z praktyką w ramach systemu AKIS„.

Wiadomości medialne z wydarzenia:

https://kurierlubelski.pl/dzien-otwartych-drzwi-w-konskowoli-2023-za-nami/ar/c8-17668939

/MK/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content