IUNG-PIB na Dniu Otwartych Drzwi LODR w Końskowoli

W ostatnią niedzielę – 25 czerwca 2023 r., pracownicy IUNG-PIB mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Otwartych Drzwi Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Przedstawiciele Działu Upowszechniania i Wydawnictw przygotowali stoisko, na którym prezentowano innowacyjne projekty realizowane przez Instytut, ulotki i publikacje oraz udzielano bezpośrednich informacji dotyczących aktualnej oferty Instytutu. Poza gospodarzami – LODR w Końskowoli, na Wyspie Innowacji gościły: Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Puławski Park Naukowo-Technologiczny.

Kadra naukowa Instytutu była reprezentowana przez prof. dr. hab. Janusza Podleśnego, który brał udział w uroczystym otwarciu DOD oraz promował projekt o akronimie BIOBIAŁKO. Projekt ten jest realizowany w ramach działania Współpraca.

W ramach DOD LODR 2023 zorganizowano wystawę maszyn rolniczych. Prezentowano najnowsze maszyny i urządzenia m.in.: robot do zwalczania barszczu Sosnowskiego czy prosumencka mobilna mikrobiogazownia na potrzeby gospodarstwa rolnego. Wśród nowoczesnych rozwiązań został udostępniony odwiedzającym testowany obecnie w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym IUNG-PIB „Kępa” robot polowy ROBOTTI.

Celem wydarzenia oprócz wymiany wiedzy i informacji o aktualnych kierunkach zmian w produkcji rolniczej, była dyskusja, wymiana doświadczeń oraz zapoznanie uczestników z konkretnymi przykładami innowacyjnych rozwiązaniach w rolnictwie oraz branży rolnej.

Udział w wydarzeniu był finansowany ze środków dotacji celowej 8.0: „Prowadzenie działalności upowszechnieniowej, prowadzenie współpracy i wymiana wiedzy z praktyką w ramach systemu AKIS„.

Wiadomości medialne z wydarzenia:

https://kurierlubelski.pl/dzien-otwartych-drzwi-w-konskowoli-2023-za-nami/ar/c8-17668939

/MK/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content