Światowy Dzień Dziecka na stacji meteorologicznej w IUNG-PIB

Dzieci, szczególnie młodsze, goszczą w naszych progach głównie w czasie trwania Dni Otwartych Drzwi i Lubelskiego Festiwalu Nauki. Dziś dzień wyjątkowy – 1 czerwca – Światowy Dzień Dziecka, w związku z tym odwiedziła nas 21 osobowa grupa uczniów klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach.

Dzieci podczas zajęć edukacyjnych miały okazję zobaczyć wyposażanie stacji meteorologicznej przy  Innowacyjno-Naukowym Centrum Badań Rolniczych na ul. Krańcowej.

Tematykę związaną z klimatem, pogodą i meteorologią przybliżył Pan Tomasz Jóźwicki z Zakładu Agrometeorologii i Zastosowań Informatyki.

Jak zwykle pytania od najmłodszych nie były tak proste, jak mogłoby się wydawać:

  • Dlaczego pomiary w Dzienniczku Meteorologicznym wpisywane są ołówkiem?
  • Jakie są powody umieszczenia przyrządów pomiarowych w klatce i z czego wynika jej lokalizacja np. względem słońca?
  • Jakie chmury przesuwają się teraz po niebie?
  • Ile lat ma prowadzący i jak długo pracuje w IUNG-u?

Pan Tomasz Jóźwicki w pełni zaspokoił głodnych wiedzy gości garścią potrzebnych informacji na podstawie swojej wiedzy i własnego doświadczenia.

Wszystkim dzieciom, nie tylko w tym szczególnym dniu, życzymy otwartych serc i umysłów, abyście mogli czerpać wiedzę, rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności. Niech każda przeszkoda, na jaką natraficie, stanie się okazją do nauki i wzrostu. Wierzymy, że macie w sobie niezwykłe moce, które pozwolą wam osiągnąć wszystko, czego pragniecie.

/MK/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content