Światowy Dzień Dziecka na stacji meteorologicznej w IUNG-PIB

Dzieci, szczególnie młodsze, goszczą w naszych progach głównie w czasie trwania Dni Otwartych Drzwi i Lubelskiego Festiwalu Nauki. Dziś dzień wyjątkowy – 1 czerwca – Światowy Dzień Dziecka, w związku z tym odwiedziła nas 21 osobowa grupa uczniów klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach.

Dzieci podczas zajęć edukacyjnych miały okazję zobaczyć wyposażanie stacji meteorologicznej przy  Innowacyjno-Naukowym Centrum Badań Rolniczych na ul. Krańcowej.

Tematykę związaną z klimatem, pogodą i meteorologią przybliżył Pan Tomasz Jóźwicki z Zakładu Agrometeorologii i Zastosowań Informatyki.

Jak zwykle pytania od najmłodszych nie były tak proste, jak mogłoby się wydawać:

  • Dlaczego pomiary w Dzienniczku Meteorologicznym wpisywane są ołówkiem?
  • Jakie są powody umieszczenia przyrządów pomiarowych w klatce i z czego wynika jej lokalizacja np. względem słońca?
  • Jakie chmury przesuwają się teraz po niebie?
  • Ile lat ma prowadzący i jak długo pracuje w IUNG-u?

Pan Tomasz Jóźwicki w pełni zaspokoił głodnych wiedzy gości garścią potrzebnych informacji na podstawie swojej wiedzy i własnego doświadczenia.

Wszystkim dzieciom, nie tylko w tym szczególnym dniu, życzymy otwartych serc i umysłów, abyście mogli czerpać wiedzę, rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności. Niech każda przeszkoda, na jaką natraficie, stanie się okazją do nauki i wzrostu. Wierzymy, że macie w sobie niezwykłe moce, które pozwolą wam osiągnąć wszystko, czego pragniecie.

/MK/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content