Spotkanie dotyczące stosowania preparatów biologicznych w RZD IUNG-PIB Błonie Topola

W dniu 24 maja br. na polach RZD Błonie-Topola odbyło się spotkanie dotyczące stosowania preparatów biologicznych w uprawie pszenicy ozimej. Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy w firmą Chemirol. Zaproszeni goście mogli zobaczyć plantację pszenicy ozimej, na której zastosowano preparat mający na celu wiązanie azotu z powietrza i dostarczanie go roślinom niezależnie od azotu dostępnego w glebie. Firma Chemirol jest jednym z liderów na polskim rynku jeśli chodzi o stosowanie biologicznej ochrony upraw.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia Zakładu przez dyrektora pana Michała Wardzińskiego. Zaproszonym gościom scharakteryzowano pokrótce historię zakładu oraz omówiono bieżącą działalność.
Obecni na polu goście mogli zobaczyć jak wyglądają tegoroczne pola ze zbożami ozimymi oraz dowiedzieć się więcej o metodach uprawy, ochrony oraz nawożenia jakie są stosowane w RZD Błonie-Topola.

/Michał Wardziński/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content