IUNG na konferencji pt. „VII Forum Wiedzy i Innowacji w Rolnictwie”

W dniach 24-25 listopada 2022 r. w Warszawie odbyła się konferencja pt. „VII Forum Wiedzy i Innowacji w Rolnictwie” zorganizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie,  Oddział w Radomiu. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym celem konkursu było promowanie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa i obszarów wiejskich oraz innowacyjnych technik i technologii, które mogą być wykorzystane w celu efektywniejszego zarządzania gospodarstwem rolnym. Do konkursu zostało zgłoszonych 21 prac.

          W spotkaniu tym uczestniczyli pracownicy Naszego Instytutu: z Zakładu Agrometeorologii i Zastosowań Informatyki, Zakładu Biogospodarki i Analiz Systemowych, Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów oraz Zakładu Uprawy Roślin Pastewnych. Podczas jednej z sesji tematycznych konferencji Pan dr hab. Jerzy Kozyra wygłosił wykład pt.:” Rolnictwo węglowe dla ochrony klimatu” oraz uczestniczył w panelu dyskusyjnym dotyczącym rolnictwa neutralnego klimatycznie. Prof. dr hab. Jerzy Księżak wraz z zespołem  z Zakładu Uprawy Roślin Pastewnych uczestniczył w konkursie „Najciekawsze innowacyjne rozwiązania w rolnictwie”, na którym przedstawił innowację  „Ocena przydatności nasion wybranych gatunków roślin bobowatych do poprawy jakości pieczywa”, za co został wyróżniony nagrodą III stopnia. Badania te były realizowane w ramach dotacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  do badań w rolnictwie ekologicznym (DEJ.re.027.5.2022 z dnia 9 kwietnia 2022 r.). W pracach uczestniczyli także pracownicy  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content