Artykuł informacyjno-promocyjny na łamach sekcji Rzecz o Innowacjach

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, iż w jednym z wydań „Rzecz O Innowacjach” ukazał się artykuł informacyjno-promocyjny o projekcie realizowanym w Instytucie. Przeprowadzony wywiad z mgr inż. Sylwią Siebielec dotyczył badań prowadzonych w ramach projektu „Opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania wzbogaconych mikrobiologicznie bionawozów wspomagających zrównoważoną produkcję roślinną i jej adaptację do zmian klimatu – INNO-MIK”, Nr LIDER/36/0184/L-12/20/NCBR/2021. Projekt INNO-MIK uzyskał finansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach konkursu Lider XII.

Link do artykułu: https://rzeczo.pl/mikroorganizmy-dla-odpornosci-upraw/

Obecnie realizujemy II etap badań tj. „Wybór optymalnego składu inokulum dla wspomagania roślin w warunkach suszy”. Wstępnie wybrane bakterie, znajdujące się w istniejącej kolekcji, zostały przetestowane pod kątem efektywności poszczególnych procesów biochemicznych. W związku z powyższym jesteśmy w trakcie przygotowań do przeprowadzenia testów laboratoryjnych z udziałem naszych bakterii.

Zapraszamy na stronę projektu INNO-MIK  www.inno-mik.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content