Artykuł informacyjno-promocyjny na łamach sekcji Rzecz o Innowacjach

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, iż w jednym z wydań „Rzecz O Innowacjach” ukazał się artykuł informacyjno-promocyjny o projekcie realizowanym w Instytucie. Przeprowadzony wywiad z mgr inż. Sylwią Siebielec dotyczył badań prowadzonych w ramach projektu „Opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania wzbogaconych mikrobiologicznie bionawozów wspomagających zrównoważoną produkcję roślinną i jej adaptację do zmian klimatu – INNO-MIK”, Nr LIDER/36/0184/L-12/20/NCBR/2021. Projekt INNO-MIK uzyskał finansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach konkursu Lider XII.

Link do artykułu: https://rzeczo.pl/mikroorganizmy-dla-odpornosci-upraw/

Obecnie realizujemy II etap badań tj. „Wybór optymalnego składu inokulum dla wspomagania roślin w warunkach suszy”. Wstępnie wybrane bakterie, znajdujące się w istniejącej kolekcji, zostały przetestowane pod kątem efektywności poszczególnych procesów biochemicznych. W związku z powyższym jesteśmy w trakcie przygotowań do przeprowadzenia testów laboratoryjnych z udziałem naszych bakterii.

Zapraszamy na stronę projektu INNO-MIK  www.inno-mik.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content