II. Międzynarodowe Warsztaty Innowacji AgroFossilFree – Warszawa [23 IX 2022]

Szanowni Państwo,
W ramach projektu AgroFossilFree H2020 mamy przyjemność zaprosić Państwa na II. Międzynarodowe Warsztaty Innowacji AgroFossilFree, które odbędą się w Warszawie.
Planowana data wydarzenia to 23 września 2022, w godzinach 09:00 – 15:00.
Lokalizacja warsztatów: Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy (IERiGŻ-PIB), ul. Świętokrzyska 20, 00-002 Warszawa
Tematem warsztatów jest “Wykorzystanie technologii i strategii wolnych od paliw kopalnych (FEFTS) w rolnictwie”.
Uczestnicy warsztatów zostaną zaproszeni do udziału w dyskusji i wyrażenia opinii na temat kluczowych kwestii związanych z podejmowanymi wysiłkami na rzecz bezemisyjnego rolnictwa.
Tematy do dyskusji podzielono na 3 kategorie:


W ramach warsztatów odbędą się krótkie wystąpienia zaproszonych prelegentów. Planowane są
również krótkie pytania wprowadzające do dyskusji, na które uczestnicy będą udzielać odpowiedzi w aplikacji Mentimeter na swoich smartfonach.
Organizatorzy każdego regionalnego ośrodka AgroFossilFree przygotują postery prezentujące wyniki warsztatów przeprowadzonych w danym kraju, poświęcone tematyce wprowadzenia FEFTS w rolnictwie polowym, obecnej polityki w tym zakresie, a także nowych projektów badawczych/współpracy zaproponowanych w każdym z reprezentowanych krajów.
Zachęcamy do rozpowszechnienia tego zaproszenia wśród osób, które mogą być zainteresowane
udziałem w Międzynarodowych Warsztatach Innowacji w Warszawie.
Agenda wydarzenia będzie dostępna wkrótce.

  1. Przedstawienie aktualnego stanu wykorzystania energii w rolnictwie polowym w UE.
  2. Przedstawienie i dyskusja na temat głównych i aktualnie dostępnych w Europie rozwiązań dotyczących rolnictwa polowego, a także aktualnej polityki i spodziewanych na przestrzeni najbliższych 10 lat zmian w zakresie redukcji zużycia energii i wykorzystania czystej energii w produkcji rolniczej.
  3. Prezentacja i ocena dotychczasowych i aktualnych wyników badań w zakresie FEFTS dotyczących rolnictwa polowego, zidentyfikowanych w poszczególnych krajach partnerów AFF, w odniesieniu do sytuacji rolnictwa europejskiego, oraz zidentyfikowanie potrzeb w zakresie kierunków badań, schematów współpracy, działań transgranicznych i edukacyjnych.


Z poważaniem,
Magdalena Borzęcka, IUNG-PIB

REJESTRACJA na wydarzenie już dostępna. Prosimy kontaktować się mailowo:
biogospodarka@iung.pulawy.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content