II. Międzynarodowe Warsztaty Innowacji AgroFossilFree – Warszawa [23 IX 2022]

Szanowni Państwo,
W ramach projektu AgroFossilFree H2020 mamy przyjemność zaprosić Państwa na II. Międzynarodowe Warsztaty Innowacji AgroFossilFree, które odbędą się w Warszawie.
Planowana data wydarzenia to 23 września 2022, w godzinach 09:00 – 15:00.
Lokalizacja warsztatów: Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy (IERiGŻ-PIB), ul. Świętokrzyska 20, 00-002 Warszawa
Tematem warsztatów jest “Wykorzystanie technologii i strategii wolnych od paliw kopalnych (FEFTS) w rolnictwie”.
Uczestnicy warsztatów zostaną zaproszeni do udziału w dyskusji i wyrażenia opinii na temat kluczowych kwestii związanych z podejmowanymi wysiłkami na rzecz bezemisyjnego rolnictwa.
Tematy do dyskusji podzielono na 3 kategorie:


W ramach warsztatów odbędą się krótkie wystąpienia zaproszonych prelegentów. Planowane są
również krótkie pytania wprowadzające do dyskusji, na które uczestnicy będą udzielać odpowiedzi w aplikacji Mentimeter na swoich smartfonach.
Organizatorzy każdego regionalnego ośrodka AgroFossilFree przygotują postery prezentujące wyniki warsztatów przeprowadzonych w danym kraju, poświęcone tematyce wprowadzenia FEFTS w rolnictwie polowym, obecnej polityki w tym zakresie, a także nowych projektów badawczych/współpracy zaproponowanych w każdym z reprezentowanych krajów.
Zachęcamy do rozpowszechnienia tego zaproszenia wśród osób, które mogą być zainteresowane
udziałem w Międzynarodowych Warsztatach Innowacji w Warszawie.
Agenda wydarzenia będzie dostępna wkrótce.

  1. Przedstawienie aktualnego stanu wykorzystania energii w rolnictwie polowym w UE.
  2. Przedstawienie i dyskusja na temat głównych i aktualnie dostępnych w Europie rozwiązań dotyczących rolnictwa polowego, a także aktualnej polityki i spodziewanych na przestrzeni najbliższych 10 lat zmian w zakresie redukcji zużycia energii i wykorzystania czystej energii w produkcji rolniczej.
  3. Prezentacja i ocena dotychczasowych i aktualnych wyników badań w zakresie FEFTS dotyczących rolnictwa polowego, zidentyfikowanych w poszczególnych krajach partnerów AFF, w odniesieniu do sytuacji rolnictwa europejskiego, oraz zidentyfikowanie potrzeb w zakresie kierunków badań, schematów współpracy, działań transgranicznych i edukacyjnych.


Z poważaniem,
Magdalena Borzęcka, IUNG-PIB

REJESTRACJA na wydarzenie już dostępna. Prosimy kontaktować się mailowo:
biogospodarka@iung.pulawy.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content