Sprawozdanie z wyjazdu zagranicznego Nuoro, Włochy

Cel wyjazdu: 6 Europejska Konferencja Agroleśnictwa

Termin wyjazdu: 23 – 27.05.2022


Konferencja odbyła się w dniach 23-27.05.2022 r. Nuoro na Sardynii. Robert Borek z IUNG był członkiem Komitetu Naukowego konferencji. Wydarzenie składało się z 4 dni sesji tematycznych w zakresie agroleśnictwa oraz jednego dnia wyjazdu terenowego do gospodarstw z systemami rolno-leśnymi. Ponadto, we czwartek odbyło się Walne Zebranie European Agroforestry Federation (EURAF). Podczas konferencji naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz rolnicy zaprezentowali swoje doświadczenia i badania związane z agroleśnictwem. 16 maja 2022 roku przed południem odbyła się sesja plenarna z udziałem przedstawicieli urzędników oraz agencji środowiskowych i leśnych z Sardynii. W trakcie tego i kolejnych dni, sesje podzielone były tematycznie następująco: Agroleśnictwo i środowisko; Jakość, bezpieczeństwo, zrównoważenie produkcji rolno-leśnej;  Ekonomia i polityka agroleśnictwa, Agroleśnictwo w społeczeństwie i kulturze. W piątek odbyła się sesja podsumowująca konferencję, przyznanie nagród za najlepsze postery oraz ogłoszenie w sprawie szczegółów następnej konferencji za 2 lata. Zaprezentowano 106 wykładów oraz 82 postery. Robert Borek przedstawił 1 prezentację, 1 poster, był również współautorem 2 innych posterów. Był również przewodniczącym jednej z sesji naukowych.

Podczas spotkania nawiązano wiele naukowych kontaktów, omawiano kierunki i możliwości uczestnictwa w przyszłych projektach badawczych.


Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content