Medal im. Michała Oczapowskiego dla prof. dr. hab. Wiesława Oleszka

Medal im. Michała Oczapowskiego, ustanowiony w 1988 r., jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez Wydział Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN za wybitny wkład w rozwój nauk rolniczych i stosowanych nauk biologicznych. W ciągu roku przyznawanych jest maksymalnie 5 takich wyróżnień, co tym bardziej podkreśla wyjątkowość tego odznaczenia.

Niezwykle miło nam poinformować, iż Uchwałą Prezydium Kapituły Medalu im. Michała Oczapowskiego z dnia 20 września 2021 roku to niezwykle prestiżowe wyróżnienie przyznano Dyrektorowi IUNG-PIB prof. dr. hab. Wiesławowi Oleszkowi, czł. koresp. PAN za wybitny wkład w rozwój fitochemii.

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 rozdanie nagród Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych PAN nastąpiło z nieznacznym opóźnieniem. 26 maja 2022 r. podczas uroczystości zorganizowanej w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie Profesor Wiesław Oleszek odebrał zasłużony Medal.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content