Podsumowanie z konferencji „Metagenomy różnych środowisk”

W dniach 17-18 czerwca 2021 roku odbyła się konferencja zorganizowana przez Katedrę Biochemii i Mikrobiologii, Instytut Biologii SGGW, wspierana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Doskonała Nauka. Spotkanie odbyło się w trybie zdalnym na platformie MS Teams SGGW. Celem konferencji było przedstawienie najnowszych wyników badań dotyczących różnych środowisk, prowadzonych technikami metagenomicznymi.

Konferencja była V edycją Sympozjum Mikrobiologicznego pt. ”Metagenomy różnych środowisk”, które w ubiegłych latach odbywało się u pozostałych współorganizatorów spotkania, tj. Instytut Agrofizyki PAN reprezentowany przez Panią Profesor dr hab. Magdalenę Frąc, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej reprezentowany przez Panią dr hab. Jolantę Jaroszuk-Ściseł prof. UMCS, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB reprezentowany przez Panią dr hab. Annę Gałązkę prof. IUNG oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski reprezentowany przez dr hab. Agnieszkę Wolińską prof. KUL.

W tegorocznej edycji konferencji wzięło udział 117 przedstawicieli świata nauki. Wykłady plenarne zaprezentowało pięciu wybitnych Profesorów, tj. Profesor Adam Jaworski z Uniwersytetu Łódzkiego, Profesor Magdalena Popowska i Profesor Łukasz Dziewit z Uniwersytetu Warszawskiego, Profesor Anna Sikora z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN oraz Profesor Wiesław Barabasz z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Ponadto zaprezentowano 14 referatów naukowych oraz 18 wyróżnionych plakatów naukowych z łącznej puli 63 plakatów zgłoszonych na konferencję.

Z poważaniem,
Karolina Furtak

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content