Transfer technologii naukowców IUNG-PIB do biznesu

W dniu 28 maja 2021 roku została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie, firmą Intermag z Olkusza oraz Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa — Państwowym Instytutem Badawczym (IUNG-PIB) w Puławach.

Umowa dotyczy udzielenia licencji na 4 patenty, które odnoszą się do sposobu  otrzymywania i oczyszczania substancji produkowanych przez bakterie, zwanych czynnikami Nod a stanowiących składnik aktywny preparatu stymulującego wzrost roślin uprawnych. Opracowane wynalazki są pod ochroną patentową. 

To pierwsza tak duża komercjalizacja, w ramach której nasz  Instytut jest współtwórcą. Współautorami jednego z patentów są pracownicy instytutu: prof. dr hab. Anna Podleśna i prof. dr hab. Janusz Podleśny.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy reprezentował Dyrektor – prof. dr hab. Wiesław Oleszek.

Wideo z Konferencji Prasowej jest dostępne na mediach społecznościowych:  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4587463397939940&id=269471898592

Pełny opis z Konferencji na stronie internetowej UMCS w Lublinie: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,4622,wynalazki-naukowcow-umcs-znalazly-zastosowanie-w-praktyce,103050.chtm.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content