NUTRIMAN logo

Seminarium pt. Zagospodarowania odpadów z gospodarstw rolnych i przemysłu rolno-spożywczego

W dniu 6.05.2021 r. w ramach projektu NUTRIMAN wspólnie ze Szkołą Doktorską Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) zostało zorganizowane seminarium pt. Zagospodarowania odpadów z gospodarstw rolnych i przemysłu rolno-spożywczego. Głównym celem warsztatów było przedstawienie wyników projektu badawczego NUTRIMAN oraz poinformowanie o regulacjach prawnych i wymogach bezpieczeństwa w stosowaniu odpadowych materiałów w rolnictwie.

W pierwszej cześci seminarium został zaprezentowany projekt NUTRIMAN, platforma dla rolników oraz produkt ABC-Biofosforan, który umieszczony jest na platformie rolniczej pod numerem ID 192.

Więcej informacji na temat projektu NUTRIMAN i platformy rolniczej można znaleźć pod adresem –  https://nutriman.net/farmer-platform/info/pl.

W drugiej części seminarium pan Marek Krysztoforski – Główny Specjalista Działu Rolnictwa Ekologicznego i Działań Rolno-Środowiskowo-Klimatycznych, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie O/w Radomiu, zaprezentował dwa referaty: “Przepisy prawne i wymogi bezpieczeństwa w stosowaniu odpadowych materiałów w rolnictwie (ustawa o odpadach, program azotanowy, zagospodarowanie metodą R10-na powierzchni pola, najlepsze dostępne praktyki BAT itp.)” oraz “Przetwarzanie i stosowanie organicznych odpadów i produktów ubocznych”.

W seminarium uczestniczyło 111 osób. Byli to głównie słuchacze Szkoły Doktorskiej SGGW. Duża liczba słuchaczy wskazuje na tematy prezentowane na seminarium cieszą się zainteresowaniem studentów.

NUTRIMAN logo
Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content