NUTRIMAN logo

Warsztaty NUTRIMAN 7 maja 2021 r.

Nutrient Management and Nutrient Recovery
Thematic Network

Data warsztatów: 7 maja 2021 r.
Godzina: 8:00 – 10:00
Miejsce: Platforma ZOOM
Język warsztatów: polski
Temat warsztatów: „Projekt NUTRIMAN i nowe europejskie prawodawstwo dotyczące produktów nawozowych wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu”

Głównym celem warsztatów zatytułowanych „Projekt NUTRIMAN i nowe europejskie prawodawstwo dotyczące produktów nawozowych wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu” jest przedstawienie wyników projektu badawczego NUTRIMAN oraz poinformowanie o nowych europejskich przepisach dotyczących nawozów pochodzących z odzysku tj. Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1009 z dnia 5 czerwca 2.019 r., które będzie obowiązywać od 16.06.2022 r.

NUTRIMAN jest siecią tematyczną, która gromadzi wiedzę na temat łatwo dostępnych praktyk i technologii w zakresie odzyskiwania składników odżywczych z korzyścią dla rolników.
Gospodarka o obiegu zamkniętym, inaczej nazywana także gospodarką cyrkularną, to koncepcja zmierzająca do racjonalnego wykorzystania zasobów oraz ograniczenia negatywnego oddziaływania wytwarzanych produktów na środowisko. W rolnictwie zachodzi potrzeba, by do celów nawożenia wykorzystywać materiały pochodzące z recyklingu lub materiały organiczne. Warsztaty przedstawią uczestnikom przykłady nowych technologii odzyskiwania azotu i fosforu. Będą też okazją do omówienia problemów w sektorze i wzmocnienia współpracy między rolnikami, naukowcami i przemysłem. To bezpłatne wydarzenie skierowane jest głównie do: rolników, organizacji zawodowych, stowarzyszeń producentów, spółdzielni, uczelni i instytutów badawczych oraz innych podmiotów związanych z sektorem rolno spożywczym.

PROGRAM

8:00 – 8:10 Powitanie uczestników

8:10 –8.45 Prezentacja projektu NUTRIMAN i platformy dla rolników (Dr hab. Alina Syp, prof. IUNG-PIB)

8.45 – 9.10 Nowe rozporządzenie UE w sprawie nawozów (Dr hab. Alina Syp, prof. IUNG-PIB)

9.10 – 9:40 Prezentacja produktów ID (192 -193) (Dr hab. Grzegorz Siebielec, prof. IUNG-PIB)

9:40 – 10:00 Dyskusja

Rejestracja

Aby uzyskać więcej informacji na temat Projektu Nutriman, odwiedź: www.nutriman.net

Link do warsztatów: zoom.us/j/94054883640

Kontakt w Polsce:

  • Alina Syp: asyp@iung.pulawy.pl, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach,
  • Grzegorz Siebielec: gs@iung.pulawy.pl , Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach
Badania IUNG w KE

Projekt uzyskał finansowanie z Komisji Europejskiej w ramach programu H2020, numer kontraktu No 818470. Pozyskane dane są chronione zgodnie z ustawą RODO (Regulamin Ochrony Danych Osobowych w IUNG-PIB).

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content