Nagroda Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju

Mamy przyjemność poinformować, że pracownik Instytutu, magister inżynier Sylwia Siebielec otrzymała kolejną nagrodę za realizację projektu Narodowego Centrum Nauki pt.: „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych”: Odznaczenie „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju” .

W lutym 2020 roku Pani mgr inż. Sylwia Siebielec otrzymała nominację do odznaczenia „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju” za realizację wspomnianego projektu, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (nr projektu 2015/17/N/ST10/03182). Celem projektu było dokonanie postępu w zakresie wyjaśnienia roli mikroorganizmów i możliwości innowacyjnych zastosowań mikroorganizmów do ograniczania skutków skażenia gleb i składowisk odpadów metalami ciężkimi. Opiekunem naukowym oraz pomysłodawcą projektu jest dr hab. Grzegorz Siebielec (Zakład Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów), natomiast promotorem pracy doktorskiej tworzonej w oparciu o wyniki uzyskane z grantu prof. dr hab. Tomasz Stuczyński (KUL). Informujemy, iż w dniu 28 października 2020 roku Pani magister inżynier Sylwia Siebielec została oficjalnie wyróżniona Jubileuszowym Odznaczeniem „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju”.

✅ Odznaczenie „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju”

„Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju” to wyjątkowe odznaczenie będące podsumowaniem pięcioletniej organizacji Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, do którego nominowani zostają tylko wybrani laureaci tej nagrody z lat 2016-2019, a także laureaci innych wyróżnień doceniających wkład jednostki lub osoby we wprowadzanie na rynek nowatorskich rozwiązań. Podczas dotychczasowych edycji nagrody grono ekspertów przeanalizowało tysiące projektów, starannie wybierając wąskie grono wyróżnionych. To jubileuszowe odznaczenie trafiło do wybranych osób i organizacji, wyznaczających trendy inteligentnego i zrównoważonego rozwoju, w tym naukowców, wynalazców, przedsiębiorców.  

✅ 5. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2020

Nagrody zostaną oficjalnie wręczone podczas 5. Forum Inteligentnego Rozwoju (https://irforum.pl/agenda/). Jest to kongres gospodarczy poświęcony nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj w oparciu o krajowe i regionalne inteligentne specjalizacje. Co roku wiodącym tematem są priorytetowe wyzwania związane z transferem wiedzy z sektora nauki do gospodarki i życia społecznego oraz skutecznym wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych usług i produktów. Forum stało się już uznanym i cenionym wydarzeniem z udziałem branżowych liderów – wizjonerów, innowatorów i inwestorów, a program forum jest zawsze budowany w oparciu o najbardziej priorytetowe i aktualne wyzwania.

Główne cele forum:

  • Identyfikacja możliwości komercyjnego wykorzystania wyników badań, wiedzy oraz kompetencji innowatorów
  • Poznawanie wzajemnych potrzeb i oczekiwań środowiska biznesowego, samorządowego, naukowego i społecznego
  • Promocja innowacyjnych rozwiązań przed potencjalnymi klientami, inwestorami lub partnerami biznesowymi

Więcej informacji o Forum, w tym agenda, na stronie wydarzenia http://www.irforum.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content