Dzień Kukurydzy i Buraka 2020 w MODR oddz. Poświętne

Dzień Kukurydzy i Buraka 2020 w MODR oddz. Poświętne

13 września 2020 r. w gospodarstwie demonstracyjnym Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Płońsku, Oddział w Poświętnym odbył się Dzień Kukurydzy i Buraka. Mimo ograniczeń związanych z zagrożeniem COVID-19 pola doświadczalne odwiedziło ok. 200 osób: rolników, specjalistów, uczników, studentów i doradców.

Wydarzeniu towarzyszyły pokazy nowoczestnego sprzętnu rolniczego, w tym zbiór buraków cukrowych samojeznym kombajnem do zbioru korzeni, który cyklicznie wyorywał i ogławiał buraki. Wśród wystawców nie zabrakło oferty wydawniczej, usługowej i projektowej (m.in. NUTRIMAN) Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB prezentowanej przez pracowników Działu Upowszechniania i Wydawnictw. 

Odwiedzający mieli możliwość przejrzenia – instrukcji upowszechnieniowych, broszur i innych publikacji tworzonych m.in. w ramach Programu Wieloletniego.

Poza firmami prezentującymi środki ochrony roślin i nawozy, swoje stoisku miał również Główny Urząd Statystyczny, który prowadził akcję informacyjną związanym z Państwowym Spisem Rolnym 2020 r.

Udział w wydarzeniu został sfinansowany w ramach zadania programu wieloletniego 2.7: Analiza i doskonalenie metod przekazywania wyników badań naukowych do doradztwa i praktyki rolniczej oraz wspieranie działalności różnych typów gospodarstw i przedsiębiorstw rolniczych.

/MK/ 

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content