Technikum Rolnicze w Zamościu z wizytą w RZD Werbkowice

{slimbox images/stories/zdjecia/2020/werb_00.jpg, images/stories/zdjecia/2020/werb_00m.jpg, RZD Werbkowice}

03.03.2020 Dzięki wieloletniej współpracy Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach ze Szkołą Ponadpodstawową Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu w dniu 03 marca 2020 r. uczniowie III klasy Technikum Rolniczego wzięli udział w terenowych zajęciach dydaktycznych pod opieką Pani Anny Cisak.

 

Zajęcia rozpoczęły się od wykładu Dyrektora Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach dr Piotra Kozery na temat historii oraz warunków gospodarowania i działalności badawczo-rozwojowej zakładu.

Następnie uczestnicy spotkania udali się na poletka doświadczalne pszenicy, gdzie Dyrektor przekazał wiedzę praktyczną i dydaktyczną prowadzonych doświadczeń polowych RZD Werbkowice. Omówił innowacyjne możliwości prowadzenia doświadczeń, które bardzo zainteresowały młodych agronomów.

Kolejną częścią spotkania był przyjazd na fermę w Kotorowie gdzie Dyrektor zaprezentował i omówił proces doju. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli fermę oraz urządzenia znajdujące się w hali udojowej.

Wycieczka była szansą na ciekawe doświadczenia a przede wszystkim poznaniu produkcji rolnej od praktycznej strony.

Na zakończenie spotkania Dyrektor odpowiedział na pytania uczniów i podziękował za udział w zajęciach.

 

{slimbox images/stories/zdjecia/2020/werb_01.jpg, images/stories/zdjecia/2020/werb_01m.jpg;

images/stories/zdjecia/2020/werb_02.jpg, images/stories/zdjecia/2020/werb_02m.jpg;

images/stories/zdjecia/2020/werb_03.jpg, images/stories/zdjecia/2020/werb_03m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content