Spotkanie „Współpraca LPNT-Uczelnie-Instytuty-Biznes-Region”

15.11.2019 W dniu 14 listopada 2019 r. w siedzibie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Lublinie odbyło się spotkanie Lubelskiego Forum Innowacji pt. Współpraca LPNT-Uczelnie-Instytuty-Biznes-Region. Było to już trzecie spotkanie, którego celem jest realizacja projektu powołania Lubelskiego Banku Innowacji i Technologii tj. multi dyscyplinarnego ośrodka skupiającego w sieci współpracy lubelskich innowatorów oraz najlepszych specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych, rolniczych, medycznych, humanistycznych, społecznych i technicznych regionu lubelskiego oraz całego kraju, łącząc badania z inwestorami, źródłami finansowania oraz promując ich efekty w kraju i za granicą.

Podczas spotkania Pani Agnieszka Smreczyńska-Gąbka, ekspert ds. planowania strategicznego rozwoju i zarządzania zasobami ludzkimi przedstawiła propozycję powołania zespołu projektowego Banku innowacji jako kluczowego projektu w obszarze rozwoju i promocji innowacji Województwa Lubelskiego w latach 2020-2027.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele RPO Województwa Lubelskiego, przedstawiciele funduszy venture capital, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele nauki, którzy mieli okazję wymienić informację na temat wyzwań związanych z realizacją projektu. IUNG-PIB był reprezentowany przez dr. Arkadiusza Tujakę z Działu Upowszechniania i Wydawnictw.

/AT/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content