Wyróżnienie IUNG-PIB za działalność wydawniczą

Wyróżnienie IUNG-PIB za działalność wydawniczą

28.10.2019 W dniu 25 października 2019 r. podczas 19 Powiatowego Dnia Kultury, Starosta Puławski – Pani Danuta Smaga wręczyła wiele nagród i wyróżnień przyznanych twórcom, instytucjom, zespołom i stowarzyszeniom za działalność w sferze kultury, promującą powiat puławski .  link...

Podczas tej uroczystości ogłoszono również wyniki powiatowego konkursu wydawnictw. Wśród wyróżnionych za działalność wydawniczą był Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach.

W kategorii konkursowej „Inne wydawnictwa” IUNG-PIB zajął II miejsce. Wyróżnienie to zostało przyznane za zbiór wierszy i przemyśleń „Jak ten czas leci…” wydany w 2018 roku.

Dyplom i nagrodę z rąk Pani Starosty odebrał w imieniu IUNG-PIB prof. dr hab. Mariusz Matyka – Zastępca Dyrektora ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych.

Autorem wyróżnionej publikacji jest zmarły w lipcu br. Śp. Edward Piwowarek, niezwykle aktywny działacz społeczny, długoletni pracownik administracji państwowej, a jednocześnie twórca kilku książek i zbiorów wierszy.

Nagrodzony zbiór wierszy i przemyśleń został wydany przy wsparciu IUNG-PIB w Puławach. Jest on przykładem i dowodem działalności IUNG-PIB nakierowanej na wspieranie twórców i społeczności lokalnych. W Dziale Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB opracowano redakcyjnie i wydano kilka publikacji Śp. Edwarda Piwowarka. Większość z nich jest tematycznie i emocjonalnie związana z Bochotnicą w gminie Kazimierz Dolny.

Podobnego wsparcia IUNG-PIB udzielił w ostatnich latach jeszcze kilku innym twórcom, dając w ten sposób wyraz więzi Instytutu ze społecznościami lokalnymi.

—-

Autorem notatki jest prof. dr hab. Stanisław Krasowicz, wykorzystano zdjęcia autorstwa p.Łukasza Fedorowicza z Towarzystwa Przyjaciół Puław.

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/stp2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/stp2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/stp3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/stp3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/stp4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/stp4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/stp5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/stp5m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content