POLAGRA FOOD 2019

POLAGRA FOOD 2019

09.10.2109 35 edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food była 4-dniowym wydarzeniem odbywającym się w dniach 30 września – 3 października 2019 w ośrodku targowym MTP w Poznaniu. Targi Polagra Food to jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowanych branży spożywczej. To miejsce promocji polskiej gospodarki, otwierania nowych kontaktów biznesowych, pozyskiwania odbiorców, rozmów na temat przyszłości sektora.

Polagra Food 2019 objęta została patronatem honorowym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

W targach POLAGRA FOOD wzięło udział kilkuset producentów mięsa i jego przetworów, słodyczy, mleka i wyrobów mleczarskich, herbat, napojów, przetworów owocowo-warzywnych, przypraw czy bakali. Nowości prezentowali liderzy w swoich kategoriach jak np. Mlekovita, Krajowa Spółka Cukrowa czy zakłady mięsne znane ze swoich wyrobów w całej Polsce, a także firmy, które dopiero pracują nad rozwojem swojej marki.  Działania promocyjne nakierowane były na rynki perspektywiczne, dzięki czemu ekspozycję odwiedzili nie tylko producenci i dystrybutorzy żywności z Polski, ale także z zagranicy. W Poznaniu było bowiem wielu wystawców z Chorwacji, Francji, Indonezji, Chin, Indii, Litwy, Niemiec, Korei, Rosji, Senegalu, Węgier i Włoch.

Na targach, pod wspólną nazwą „Nauka i doradztwo dla praktyki”, prezentowały swoją działalność Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz instytucje podległe, w tym Instytuty naukowe oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

Polagra Food była doskonałym miejscem prezentacji dorobku i osiągnięć oraz bogatej oferty wydawniczej, jak również prac badawczych i wdrożeniowych realizowanych aktualnie w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Jednym z nich bez wątpienia jest innowacyjna plantacja chmielu założona w Panieńszczyźnie w ramach projektu badawczo-rozwojowego współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Projekt jest realizowany przez spółkę Energy Composites sp. z o.o. we współpracy z Rolniczym Zakładem Doświadczalnym „Jastków” sp. z o.o. oraz IUNG-PIB w Puławach oraz spółką odpowiedzialną za komercjalizację i rozpowszechnianie efektów prac badawczych w Jastkowie firmą Polski Eko Chmiel S.A.

Jest to pierwsza i jak na razie jedyna tego typu plantacja chmielu na świecie, na której wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań dla nowoczesnej uprawy tej rośliny. Przedstawiciele firmy Energy Composites sp. z o.o. i Eko Chmiel S.A., goszczący na stoisku IUNG-PIB, przedstawili odwiedzającym innowacje w uprawie chmielu metodą integrowaną m.in. słupy kompozytowe wolne od szkodliwego i zakazanego na obszarze UE kreozotu.
/AT,PS,MK/

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/pol2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/pol2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/pol3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/pol3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/pol4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/pol4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/pol5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/pol5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/pol6.jpg,images/stories/zdjecia/2019/pol6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/pol7.jpg,images/stories/zdjecia/2019/pol7m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content