IUNG - PIB na Dniu Otwartych Drzwi w LODR Końskowola

IUNG – PIB na Dniu Otwartych Drzwi w LODR Końskowola

04.07.2019 W dniu 30 czerwca br. przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się kolejna edycja Dnia Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Impreza, jak co roku, przyciągnęła do Końskowoli liczną rzeszę odwiedzających. Główne uroczystości odbyły się na Placu Wystawowym LODR.

Otwarcia o godzinie 11:00 dokonał Dyrektor LODR – Wiesław Orzędowski. Następnie zaprezentowano osiągnięcia rolników i firm z Lubelszczyzny oraz wręczono nagrody. Przy dźwiękach muzyki płynącej ze sceny odwiedzający mogli korzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatora. Pokazy nowoczesnego sprzętu rolniczego, liczne wystawy, kiermasze, prezentacje zwierząt hodowlanych czy pokazy w zagrodach edukacyjnych, to tylko część atrakcji, które można było zobaczyć tego dnia.

Na tegorocznej imprezie Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach reprezentowali pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw, którzy w swojej ofercie mieli najnowsze publikacje naukowe i upowszechnieniowe oraz szereg wydawnictw związanych z szeroko pojętym rolnictwem.

Dodatkowo dr hab. Alina Syp z Zakładu Biogospodarki i Analiz Systemowych promowała projekt NUTRIMAN (Nutrient Management and Nutrient Recovery Thematic Network (https://nutriman.net/farmer-platform/pl), którego celem jest szersze wykorzystanie w praktyce technologii gospodarowania i odzysku składników nawozowych (N i P), które nie są jeszcze wystarczająco wdrażane.

opr.:/RS, PS, MK/

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/kns2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kns2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kns8.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kns8m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kns3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kns3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kns4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kns4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kns5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kns5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kns6.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kns6m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content