III Międzynarodowe AgroTargi

IUNG-PIB na III Międzynarodowych AgroTargach

11.06.2019 W dn. 8-9 czerwca 2019 r. pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach uczestniczyli w III Międzynarodowych AgroTargach wschód (https://www.agrotargiwschod.pl/) w Skołoszowie k. Radymna (woj. podkarpackie). Prof. Wiesław Oleszek, dyrektor IUNG-PIB jest członkiem Rady Programowej Targów.

Wydarzenie to jest największą imprezą tego typu w regionie. Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. posłowie, przedstawiciele władz regionu, przedstawiciele władz centralnych i regionalnych na Ukrainie.

IUNG-PIB, obok instytutów branżowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prezentował swoją ofertę wydawniczą, a pracownicy odpowiadali na pytania dotyczące działalności Instytutu i szczegółowych zagadnień badawczych, jakimi zajmują się nasi naukowcy w tym m.in.

  • zagadnień dotyczących metodyki wyznaczania obszarów objętych suszą rolniczą,
  • możliwości dofinansowania do wapnowania gleb,
  • nowych odmian roślin uprawnych,
  • nowych wymagań związanych z wprowadzeniem tzw. Programu azotanowego.

Na targach prezentowano sprzęt rolniczy, nawozy a także środki ochrony roślin. Na polach pokazowych demonstrowano prace polowe z użyciem nowoczesnego sprzętu m.in. maszyny do belowania i pakowania.

Wydarzenie to było wspaniałą okazją do zdobycia dodatkowej wiedzy przez uczniów szkół rolniczych. W programie były konkursy wiedzy rolniczej oraz sprawnościowe, w których zespoły reprezentujące poszczególne szkoły mogły w uczciwej rywalizacji zdobyć ciekawe nagrody.

Tegoroczne Targi obejrzało ponad 20 tysięcy osób.

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/agt2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/agt2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/agt3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/agt3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/agt4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/agt4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/agt5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/agt5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/agt5a.jpg,images/stories/zdjecia/2019/agt5am.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/agt6.jpg,images/stories/zdjecia/2019/agt6m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content