Annual Meeting partnerów projektu LIVESSED

Annual Meeting partnerów projektu LIVESSED

22.05.2019 W dniach 14-16.05 w Żelechowie odbyło się Annual Meeting partnerów projektu LIVESSED. W spotkaniu uczestniczyły 53 osoby z 19 krajów, w tym 3 przedstawicieli IUNG-PIB.

W trakcie spotkania podsumowano efekty działań w projekcie od maja 2018 r. oraz uzgodniono plan działań na kolejne miesiące projektu. Wizytowano także pola doświadczalne w RZD Kępa w Osinach, gdzie zlokalizowane jest doświadczenie nad porównywaniem różnych systemów produkcji roślinnej, w tym systemu ekologicznego oraz ulokowane nowe doświadczenie dotyczące oceny produkcyjności mieszanek zbożowo-strączkowych w rolnictwie ekologicznym.

Celem głównym projektu LIVESSED jest poprawa przejrzystości i konkurencyjności sektora produkcji ekologicznego materiału siewnego i ekologicznej hodowli roślin oraz promowanie szerszego wykorzystania ekologicznego materiału siewnego.  Konsorcjum projektu tworzy 49 partnerów z 18 krajów. Koordynatorem projektu jest IFOAM EU.

Więcej informacji o projekcie i jego efektach można znaleźć na stronie http://www.liveseed.eu

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/an2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/an2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/an3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/an3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/an4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/an4m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content