Warsztaty pt. „How to improve the availability of organic seeds in Poland?”

Warsztaty pt. „How to improve the availability of organic seeds in Poland?”

22.05.2019 W dniu 13.05 odbyły się w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  warsztaty pt. „How to improve the availability of organic seeds in Poland?” zorganizowane w ramach projektu LIVESSED pt. „Poprawa wydajności rolnictwa ekologicznego w Europie poprzez zwiększanie dostępności ekologicznego materiału siewnego oraz efektywności w hodowli roślin”.

Projekt ten realizowany jest od czerwca 2017 r. w ramach programu Horyzont 2020. Organizatorami warsztatów były IUNG-PIB, IFOAM EU, BIONEXT i FiBL (DE) – partnerzy projektu LIVESEED.

Celem warsztatów było zidentyfikowanie rozwiązań niezbędnych do zwiększenia produkcji i wykorzystania ekologicznego materiału siewnego w krajach basenu Morza Bałtyckiego, omówienie, które z tych rozwiązań są najbardziej odpowiednie i możliwe do wdrożenia w poszczególnych krajach, a także określenie, jakie działania powinny zostać podjęte przez zainteresowane strony w celu wdrożenia tych rozwiązań.

W warsztatach uczestniczyło 26 osób, w tym 2 przedstawicieli IUNG-PIB.

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/how2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/how2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/how3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/how3m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content