Manure Standard Project Meeting

Manure Standard Project Meeting Brunszwik

21.05.2019 W dniach 14-16 maja 2019 r. w Brunszwiku odbyło się 5 spotkanie w ramach projektu „Advanced manure standards for sustainable nutrient management and reduced emissions – Manure Standards”. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia.  Spotkanie w Brunszwiku było poświęcone prezentacji postępów w realizacji zadań i wyników badań w trwających i zakończonych pakietach tematycznych. Rozpoczęto konsultacje dotyczące przygotowania sprawozdań z poszczególnych pakietów i zaplanowano prace nad implementacją osiągnięć projektu.

Projekt  Manure Standards jest projektem flagowym Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego (SUE RMB) w ramach programu Interreg Baltic Sea Region i jest realizowany w latach 2017-2019. Celem strategicznym jest przeciwdziałanie eutrofizacji  Bałtyku  poprzez stworzenie narzędzi do efektywnego zarządzania zasobami nawozów naturalnych w  Regionie Morza Bałtyckiego (BSR). Całość podejmowanych działań ma usprawnić przechowywanie i stosowanie nawozów naturalnych, a w efekcie – zmniejszyć rozpraszanie pierwiastków biogenicznych (szczególnie azotu i fosforu) do środowiska wodnego.

Liderem projektu jest Natural Resources Institute Finland (LUKE). Partnerzy projektu reprezentują 9 krajów: Finlandię, Szwecję, Danię, Niemcy, Litwę, Łotwę, Rosję i Estonię. Ze strony Polski w projekcie uczestniczą Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.

Więcej informacji odnośnie planowanych działań i aktualnych rezultatów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: https://www.luke.fi/manurestandards/en/frontpage/ i na profilu twitter @ManureStandards.

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/wp2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/wp2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/wp3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/wp3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/wp4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/wp4m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content