Konferencja ”Rola badań naukowych w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w uprawie chmielu i tytoniu”

Konferencja naukowa ” Rola badań naukowych w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w uprawie chmielu i tytoniu”

30.01.2019 W dniu 28 stycznia 2019 r. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyła się konferencja pt. ”Rola badań naukowych w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w uprawie chmielu i tytoniu”. Konferencję zorganizowano w ramach realizacji zadania 2.5 Programu Wieloletniego IUNG-PIB.

Uczestnikami spotkania byli głównie studenci Wydziału Rolnego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Konferencja miała na celu przedstawienie głównych kierunków działalności Instytutu oraz Zakładu Hodowli i Biotechnologii Roślin ze szczególnym uwzględnieniem prac związanych z realizacją programu wieloletniego. Studenci mieli możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami produkcji chmielu i tytoniu, najnowszymi osiągnięciami hodowli tych dwóch gatunków uprawnych oraz zastosowaniem roślinnych kultur in vitro w praktyce.

Druga część konferencji miała charakter warsztatów, w czasie których uczestnicy mieli możliwość praktycznego zapoznania się z  zasadami funkcjonowania laboratorium roślinnych kultur in vitro, różnymi metodami identyfikacji patogenów, wykorzystaniem sekwencjonowania  w badaniach genetycznych i hodowli roślin oraz z chromatograficznymi metodami oznaczania metabolitów wtórnych chmielu i tytoniu.

Konferencja była dla uczestników okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu produkcji chmielu i tytoniu – dwóch ważnych dla naszego rejonu gatunków uprawnych.  Umożliwiła również zapoznanie się z potencjałem naukowym IUNG

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/kt2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kt2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kt3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kt3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kt4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kt4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kt5.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kt5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kt6.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kt6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/kt7.jpg,images/stories/zdjecia/2019/kt7m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content