Wernisaż wystawy obrazów

Wernisaż wystawy obrazów autorstwa Pana Kazimierza Kotlińskiego

04.12.2018 W dniu 30 listopada 2018 roku w Salach Recepcyjnej i Seminaryjnej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, odbył się wernisaż wystawy obrazów autorstwa Pana Kazimierza Kotlińskiego. Ten zasłużony dla miasta artysta, pedagog i animator życia kulturalnego w naszym mieście, przekazał Instytutowi obrazy ze swojej kolekcji w długoterminowy depozyt.

Uroczyste otwarcie ekspozycji w Pałacu Czartoryskich odbyło się w gronie licznie przybyłych miłośników malarstwa, przyjaciół artysty oraz Radnych i przedstawicieli Samorządów Miasta   i Powiatu.

Artystę oraz gości przywitał Pan prof. dr hab. Wiesław Oleszek – Dyrektor IUNG-PIB.

W spotkaniu uczestniczył Prezydent Miasta Puławy Pan Paweł Maj, który także pogratulował twórcy imponującego dorobku artystycznego.

Kuratorem ekspozycji jest mgr Halina Solecka, autorka scenariusza i opracowania o twórczości Pana K. Kotlińskiego, w opracowaniu jest monograficzne, albumowe wydawnictwo poświęcone artyście autorstwa Pani dr Grażyny Hołubowicz-Klizy.

{slimbox images/stories/zdjecia/2018/wer2.jpg,images/stories/zdjecia/2018/wer2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/wer1.jpg,images/stories/zdjecia/2018/wer1ma.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/wer4.jpg,images/stories/zdjecia/2018/wer4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/wer5.jpg,images/stories/zdjecia/2018/wer5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/wer6.jpg,images/stories/zdjecia/2018/wer6m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content