Jubileusz 70-lecia PODR w Szepietowie

24.09.18 W dniu 22.09.2018 r. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie obchodził jubileusz 70-lecia działalności w służbie wsi i rolnictwa

Myślą przewodnią jubileuszu, było przesłanie „ Wiedza, praca, doświadczenie w służbie ziemi naszej”. PODR w Szepietowie i  IUNG-PIB w Puławach  łączą wspólne tradycje historyczne, a także wielokierunkowa współpraca wdrożeniowo-upowszechnieniowa.

W 1948 roku na bazie majątku Szepietowo-Wawrzyńce utworzono Zakład Doświadczalny PINGW w Puławach. Natomiast w latach 1950-1956 w Szepietowie funkcjonował Zakład Doświadczalny IUNG.

Zakres współpracy pomiędzy PODR w Szepietowie i IUNG-PIB w Puławach stale się rozszerza i wzbogaca o nowe formy i problemy merytoryczne. Współpraca ma charakter partnerski i jest przez obie strony oceniana bardzo pozytywnie.

 W uroczystościach jubileuszowych uczestniczył prof. dr hab. Stanisław Krasowicz – zastępca Dyrektora IUNG-PIB ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych. Przekazał on Dyrektorowi PODR Panu inż. Adamowi Niebrzydowskiemu adres okolicznościowy podpisany przez Dyrektora IUNG-PIB prof. dr hab. Wiesława Oleszka, akcentujący łączące obie jednostki więzi, zawierający również gratulacje i wyrazy uznania oraz życzenia.

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content