XXV Kongres SERiA

20.09.18 W dniach 11-13 września br. w Warszawie odbył się jubileuszowy, XXV Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu SERiA. Organizatorem tegorocznego kongresu był Wydział Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Najliczniej reprezentowaną placówką naukową na kongresie był nasz Instytut. Reprezentowało go 15 pracowników z czterech zakładów naukowych: Biogospodarki i Analiz Systemowych, Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej, Uprawy Roślin Pastewnych oraz Uprawy Roślin Zbożowych.

W Sesji Jubileuszowej zaprezentowano referaty odnoszące się do historii powstania SERiA oraz dotychczasowych dokonań stowarzyszenia. Bardzo miłym akcentem tegorocznego kongresu było wręczenie prof. dr hab. Stanisławowi Krasowiczowi tytułu Honorowego Członka SERiA, który był jednym z założycieli stowarzyszenia.

Tematyka wystąpień pracowników IUNG-PIB była bardzo szeroka i prezentowano ją w czterech spośród siedmiu sesji tematycznych. Obejmowała zarówno zagadnienia ekonomiczno-społecznych czynników rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, konkurencyjności przedsiębiorstw w sektorze rolno-żywnościowym, systemu finansowego w agrobiznesie, jak również warunków zrównoważonego rozwoju biogospodarki.

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content