Otwarcie stacji meteorologicznej w Szepietowie

Otwarcie stacji meteorologicznej w Szepietowie

24.04.18  W dniu 21 kwietnia 2018 r, miało miejsce uroczyste otwarcie stacji meteorologicznej IUNG-PIB zlokalizowanej na gruntach Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Stacja ta będzie dostarczała informacji do realizowanego na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, monitoringu suszy, ale będzie również służyła doradcom z PODR w Szepietowie i współpracującym z nimi rolnikom. Wzbogaca ona istniejącą sieć stacji meteorologicznych w Polsce.

Otwierając nową stację meteorologiczną  z-ca dyrektora IUNG-PIB prof. dr hab. Stanisław Krasowicz i dyrektor PODR w Szepietowie  inż. Adam Niebrzydowski zgodnie stwierdzili, że obiekt ten jest kolejnym dowodem i potwierdzeniem partnerskiej współpracy obu jednostek.

O zakresie badań stacji poinformował uczestników uroczystości mgr Tomasz Jóźwicki- pracownik Zakładu Agrometeorologii i Zastosowań Informatyki IUNG-PIB w Puławach.

W numerze 4 wydawnictwa PODR „Wiadomości Rolnicze” ukazał się artykuł pt. „ Wyznaczanie obszarów z suszą rolniczą” – autorem którego jest prof. nadzw. Dr hab. Andrzej Doroszewski z IUNG-PIB.  link….

{slimbox images/stories/zdjecia/2018/stszep2.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/stszep2m.jpg, Stacja METEO IUNG-PIB w Szepietowie}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content